Ratuj Głuszca
seat

Nowy Seat Toledo trafi do Hiszpanii i Portugalii w połowie listopada tego roku, natomiast na pozostałych rynkach europejskich zadebiutuje w roku 2013.

Samochód mierzy 4,48 metra długości i jest o 4 cm dłuższy od swojego poprzednika z 2004 roku. W przeciwieństwie do Toledo II, który był wyposażony w konwencjonalną pokrywę bagażnika, najnowsza wersja wyposażona będzie w dużą, szeroko otwieraną klapę wędrującą ku górze razem z tylną szybą. Auto ma też większy o 80 mm rozstaw osi (2602 mm).

Toledo korzysta z najnowszych jednostek napędowych Grupy Volkswagena. Na liście dostępnych silników znajdują się wydajne jednostki benzynowe TSI o pojemności 1,2- i 1,4-litra oraz diesel 1,6 TDI Common-Rail. Poza klasyczną manualną skrzynia, nowe Toledo oddaje do dyspozycji także 7-stopniową dwusprzęgłową automatyczną skrzynię biegów DSG, która może być sprzężona z najmocniejszymi silnikami benzynowymi.

Standardowy pakiet bezpieczeństwa wszystkich Seatów Toledo obejmie m.in. poduszki powietrzne kierowcy i pasażera, boczne poduszki powietrzne o zwiększonej pojemności dodatkowo chroniące głowę i tułów. Nowe Toledo dostępne będzie w dwóch wersjach wyposażenia, podstawowej Reference oraz oferującej dodatkowe wyposażenie z zakresu komfortu i wzornictwa wersji Style.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.