Ratuj Głuszca
papa

Dr Dieter Zetsche, prezes zarządu Daimler AG i szef Mercedes-Benz Cars, osobiście przekazał w Watykanie specjalną Klasę M w ręce papieża.

Przywódca Kościoła katolickiego korzysta z papamobile Mercedes-Benz podczas licznych wystąpień publicznych – zarówno w Watykanie, jak i za granicą. Konstrukcja samochodu pozwala mu pozostawać w kontakcie z publicznością bez potrzeby rezygnacji z bezpieczeństwa i komfortu.

Papamobile otrzymał specjalnie zaprojektowane wnętrze. Znacznie poszerzona w porównaniu do poprzednika kopuła oferuje więcej przestrzeni i łatwiejszy dostęp. Większe panele szklane oraz podświetlana podsufitka zapewniają z kolei lepsze warunki obserwacyjne. Tron – centralny element kabiny – zdobi haftowany herb Ojca Świętego.

Nadwozie zmodyfikowanej Klasy M pokrywa lakier w kolorze diamentowej bieli. W celu ułatwienia transportu drogą lotniczą jej karoseria została obniżona względem poprzednika o kilka centymetrów. Jednocześnie zwiększono wysokość wnętrza.

Firma ze Stuttgartu dostarcza samochody dla papieży już od ponad 80 lat. Pierwszym z nich był Nürburg 460 Pullman Saloon z 1930 roku, zbudowany dla Piusa XI. W latach 60. Jan XXIII odebrał 300d Landaulet z automatyczną skrzynią biegów. Paweł VI jako pierwszy skorzystał z modelu 600 Pullman Landualet, zastąpionego później przez 300 SEL.

Od lat 80. papież Jan Paweł II używał podczas uroczystości na Placu Świętego Piotra pojazdu zaprojektowanego jako papamobile – zmodyfikowanej Klasy G. Od 2002 roku towarzyszył mu nowy papamobile, do teraz użytkowany przez Benedykta XVI.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 7 w artykule: ”Nowy papamobile dla Benedykta XVI”

 1. michal1200 pisze:

  Papież też może się lansować, co prawda nikogo nie wyrwie na to ale samochodzik ładny

 2. nba 2k16 mt for sale cheap…

  Many thanks very valuable. Will share website with my good friends.|…

 3. madden coins pisze:

  madden coins…

  Great looking site. Assume you did a lot of your very ownyour very own coding…

 4. csgo skins deagle…

  Exceptionally user friendly website. Tremendous details available on couple of gos to…

 5. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  Wow cuz this is really greatexcellent job! Congrats and keep it up…

 6. CSGO pisze:

  CSGO…

  Neat Website, Continue the wonderful work. Thank you so much!….

 7. Google pisze:

  Google…

  Very few sites that transpire to be in depth beneath, from our point of view are undoubtedly properly really worth checking out….