Ratuj Głuszca
infiniti

Już w przyszłym roku na targach w Genewie Infiniti zaprezentuje nowy projekt zaawansowanego samochodu sportowego. Dziś koncern udostępnił pierwsze zdjęcia.

Infiniti rozwija projekt technologicznie zaawansowanego sportowego samochodu koncepcyjnego o zwiększonym zasięgu. Pojazd zostanie zaprezentowany w całości podczas Salonu Samochodowego w Genewie, w marcu 2012 roku. Dziś Infiniti udostępniło pierwsze dwa zdjęcia pokazujące przedni błotnik i fragment tylnego pasa. Oficjalne stanowisko marki mówi, iż koncept jest wysoce zaawansowanym pojazdem elektrycznym, który ma posłużyć do zwiększenia potencjału samochodów o wysokich osiągach i niskiej emisji.

Andy Palmer, wiceprezes Nissan Motor i Infiniti powiedział: „W przyszłym roku w Genewie, zaprezentujemy naszą wizję całkowicie nowego samochodu o inspirujących osiągach. Już w tej chwili Infiniti ma w gamie samochody z napędem hybrydowym oraz z ekologicznym dieslem. Teraz, kiedy w drodze jest już elektryczny sedan, kolejnym naturalnym krokiem będzie przekroczenie punktu, w którym krzyżują się osiągi i ekologia”. Koncept będzie również wykładnią stylistyki marki na kolejne lata.

W Internecie pojawiło się już wiele domysłów. Nowy samochód Infiniti mógłby się okazać pojazdem z silnikiem umieszczonym centralnie i napędem na tylną oś. Istnieje też prawdopodobieństwo, iż napęd zostanie podzielony pomiędzy silnik tradycyjny i jednostki elektryczne, a wtedy auto otrzymałoby napęd na wszystkie koła. Póki co, to tylko domysły. Więcej dowiemy się w marcu 2012 r.

1infiniti Nowy koncept Infiniti wysokie osiągi i niska emisja

Autor: Michał Łuczyński
Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.