Ratuj Głuszca
5ford

Salon Mondial de l’Automobile 2012 był dla Forda okazją do pokazania wszystkich pojazdów i innowacji, które przedstawiał Europejczykom wcześniej. Mimo kryzysu Ford obiecuje, że to nie koniec premier.

• W ciągu najbliższych pięciu lat Ford planuje wprowadzić na rynek najmłodszą gamę modelową w sektorze motoryzacyjnym; Fordy Mondeo, Fiesta, EcoSport i Tourneo Connect debiutują w Paryżu
    
• Ford planuje wprowadzić na rynek najmłodszą w Europie gamę samochodów osobowych i użytkowych, prezentując podczas Salonu Samochodowego w Paryżu kilka nowych modeli

• Ford gruntownie odświeży w latach 2012-2017 swoją europejską gamę modelową, wprowadzając na rynek blisko dwa razy więcej nowych samochodów osobowych. W przypadku aut użytkowych zaprezentowanych w tym samym okresie, będzie ich 1,3 razy więcej

• Nowy Ford Mondeo, nowy Ford Fiesta, nowy Ford EcoSport i nowy Ford Tourneo Connect debiutują podczas Salonu Samochodowego w Paryżu

• Nowe zawieszenie wpływa na poprawę właściwości jezdnych nowego Forda Mondeo; jakość w kabinie pasażerskiej podnoszą fotele z funkcją masażu oraz elektrycznie regulowana kolumna kierownicy

• Nowy, stylowy Ford Fiesta dostępny z siedmioma jednostkami napędowymi do wyboru, które oferują emisję CO2 poniżej 100 g/km i najniższe w klasie zużycie paliwa; wersja ECOnetic Technology zużywa 3,3 l/100 km i emituje do 87 g/km CO2*

• Nowy SUV Ford EcoSport – oferowany z nagrodzonym silnikiem benzynowym EcoBoost o pojemności 1 litra – łączy w sobie zwinność i wydajność paliwową przystępnego cenowo samochodu segmentu B z wszechstronnością SUV-a

• Nowy, stylowy i przestronny Ford Tourneo Connect oferowany w wersji pięcio- i siedmiomiejscowej ma szansę zaoferować najniższe w klasie zużycie paliwa

• Ford prezentuje niepowtarzalny samochód wyścigowy Formula Ford z silnikiem EcoBoost o pojemności 1 litra, który niedawno zanotował lepszy czas okrążenia na słynnym torze Nürburgring w Niemczech, niż uznane super samochody

PARYŻ – Firma Ford Motor Company planuje wprowadzić na rynek najmłodszą w Europie gamę samochodów osobowych i użytkowych, prezentując podczas Salonu Samochodowego w Paryżu kilka nowych modeli, stanowiących zapowiedź przyszłych zmian. Wśród paryskich nowości znalazły się modele Ford Mondeo, Ford Fiesta, Ford EcoSport oraz Ford Tourneo Connect.

Ford przyznał, że do roku 2017 gruntownie odświeży swoją europejską gamę modelową, wprowadzając na rynek blisko dwa razy więcej nowych samochodów osobowych, niż pozostali producenci. W przypadku aut użytkowych zaprezentowanych w tym samym okresie, będzie ich 1,3 razy więcej, niż u konkurencji.  Ford szacuje, że europejski rynek samochodów osobowych i użytkowych, łącznie z Rosją, wzrośnie w ciągu najbliższych pięciu lat o 20 procent do 23 milionów pojazdów.

Nowy Ford Mondeo
Nowy Ford Mondeo, zbudowany na opracowanej przez Forda globalnej płycie podłogowej segmentu CD, zadebiutuje na rynku europejskim oferując nabywcy tylne zawieszenie ze zintegrowanymi wahaczami, a także wielokonturowe fotele z funkcją masażu oraz podgrzewaną kierownicę, dzięki czemu po raz kolejny podniesie poprzeczkę w segmencie pod względem jakości wykonania.

Samochód będzie dostępny w odmianie czterodrzwiowej, pięciodrzwiowej oraz jako kombi, natomiast w wyposażeniu znajdą się najnowocześniejsze technologie, na czele z systemem Advanced Active Park Assist, czyli pierwszym zautomatyzowanym układem Forda, który wspomaga równoległe i prostopadłe parkowanie tyłem.

W nowym Fordzie Mondeo oferowanym na europejskim rynku debiutują tylne pompowane pasy bezpieczeństwa, a także inne innowacje, jak odsuwane panoramiczne okno dachowe, pierwsze w segmencie adaptacyjne reflektory w całości wykonane w technologii LED, elektrycznie regulowana kolumna kierownicy oraz system komunikacji SYNC z układem MyFord Touch.

W gamie jednostek napędowych oferowanych w nowej limuzyna Forda znajdzie się 1-litrowy silnik benzynowy EcoBoost nagrodzony tytułem „Międzynarodowego Silnika Roku 2012”, wariant ECOnetic napędzany silnikiem Diesla o pojemności 1,6 litra oraz pierwsza w segmencie czterodrzwiowa benzynowo-elektryczna hybryda.

Nowy Ford Fiesta
Nowy, stylowy Ford Fiesta będzie dostępny z siedmioma jednostkami napędowymi do wyboru, które oferują emisję CO2 poniżej 100 g/km* i szacowane zużycie paliwa na poziomie 4,3 l/100 km lub niższe.

W Fordzie Fiesta debiutuje silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1 litra i mocy 100 oraz 125 KM, natomiast w ofercie po raz pierwszy pojawi się także 3-cylindrowy silnik 1,0 l bez turbodoładowania w odmianie 65- i 80-konnej. Nabywcy nowego Forda Fiesta będą mogli również wybrać wariant z technologią ECOnetic, emitujący szacunkowo 87 gramów CO2 na kilometr i zadowalający się średnio 3,3 litra paliwa na 100 kilometrów.

Opracowany przez Forda system Auto-Start-Stop, który automatycznie wyłącza silnik podczas postoju i ponownie go włącza w momencie, gdy kierowca chce ruszyć z miejsca, będzie oferowany opcjonalnie w połączeniu z wybranymi jednostkami, umożliwiając osiągnięcie emisji CO2 poniżej 100 g/km w modelach wyposażonych w silniki benzynowe. Po raz pierwszy w ofercie pojawiła się również zaawansowana, 6-biegowa przekładnia PowerShift.

W wyposażeniu znajdzie się też aktywowany głosem samochodowy system komunikacji SYNC z funkcją Emergency Assistance oraz system MyKey.

Nowy Ford EcoSport
Nowy Ford EcoSport, zbudowany w oparciu o globalną platformę Forda dla samochodów segmentu B, wejdzie do sprzedaży w ciągu najbliższych 18 miesięcy. Samochód będzie oferowany z nagrodzonym silnikiem EcoBoost o pojemności 1 litra i zajmie miejsce obok nowego Forda Kuga, a w przyszłości obok Forda Edge – większego i bardziej ekskluzywnego pojazdu, który zdobył już dużą popularność w Stanach Zjednoczonych.

Nowy Ford EcoSport to pierwszy globalny samochód Forda, który zostanie w pełni opracowany w Ameryce Południowej. Przełomowy model pierwszej generacji pojawił się na rynku w 2003 roku, tworząc nowy segment aut, i sprzedał się w tym regionie w liczbie 700 000 egzemplarzy.

Nowy Ford Tourneo Connect
Nowy, stylowy Ford Tourneo Connect oferuje aktywnym użytkownikom atrakcyjny i przystępny cenowo produkt o dynamicznym wyglądzie oraz ponadprzeciętnej przestronności i funkcjonalności. Na pokładzie znajdą się technologie stosowane w samochodach osobowych Forda, takie jak nagrodzony silnik 1,0 l EcoBoost, system zapobiegania kolizjom przy małych prędkościach Active City Stop oraz system Ford SYNC.

Samochód dostępny jest w dwóch praktycznych wersjach – pięcioosobowej oraz siedmioosobowej – i odznacza się nowym wnętrzem z praktycznym układem siedzeń i schowków, a także gamą wydajnych silników wysokoprężnych i benzynowych, które mają szansę zaoferować najniższe zużycie paliwa w klasie. Ford Tourneo Connect pojawi się w europejskich salonach sprzedaży w drugiej połowie 2013 roku.

Formula Ford 1,0 litra EcoBoost
Ford prezentuje wyjątkowy samochód wyścigowy Formula Ford wyposażony w silnik benzynowy EcoBoost o pojemności 1 litra. Ta jedyna w swoim rodzaju „wyścigówka” dopuszczona do ruchu ulicznego rozwija maksymalną prędkość 255,5 km/h i przyspiesza od 0 do 100 km/h w czasie poniżej czterech sekund.

Niedawno model Formula Ford wywalczył jedenasty najszybszy czas okrążenia północnej pętli słynnego toru Nürburgring (7 minut i 22 sekundy), wyprzedzając tym samym supersamochody z silnikami o mocy ponad 600 KM, jak na przykład Lamborghini Aventador, Ferrari Enzo czy Pagani Zonda. Należy jednocześnie zwrócić uwagę na nieoficjalne dane dotyczące zużycia paliwa: 2,4 l/100 km przy prędkości 56 km/h i 5 l/100 km przy 120 km/h.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.