Ratuj Głuszca
clio

Nowe Renault Clio jest pierwszym seryjnym samochodem tej marki, który w pełni wyrażają odnowę stylistyczną Renault, zapoczątkowaną przez Laurensa van den Ackera.

Nowy model jest oferowany wyłącznie w wersji pięciodrzwiowej i jest lżejszy od swojego poprzednika o średnio aż 100 kilogramów. Już na etapie projektowania Clio najnowszej generacji pomyślano o możliwościach personalizacji wnętrza i wyglądu zewnętrznego Od momentu wprowadzenia na rynek będą dostępne takie elementy, jak obudowy lusterek bocznych, obramowanie osłony chłodnicy, dolna część tylnego zderzaka, osłony dolnej części drzwi, kolorowe felgi oraz naklejki na dach.

We wnętrzu możliwości personalizacji obejmują deskę rozdzielczą, panele drzwi, kierownicę, uchwyty nad przednimi drzwiami, podstawę dźwigni zmiany biegów, obramowania nawiewów, tapicerkę i dostępne w ofercie akcesoriów dywaniki.

W momencie wejścia na rynek Clio będzie oferowane z dwoma jednostkami napędowymi do wyboru. Turbodoładowany 3-cylindrowy silnik benzynowy o pojemności skokowej 899 cm3, wyposażony w system Stop & Start, osiąga 90 KM i 135 Nm. Z kolei 4-cylindrowa jednostka wysokoprężna o pojemności skokowej 1,5 litra również produkuje 90 KM, ale ma wyższy moment obrotowy wynoszący 220 Nm.

W Polsce Nowe Clio trafi do sprzedaży jesienią 2012 roku.

Źródło:mototarget.pl

Komentarze wyłączone.