Ratuj Głuszca
bmw

BMW X6 jest pierwszym w historii pojazdem typu Sports Activity Coupé. Ta unikalna kombinacja sportowej dynamiki, wyjątkowej wszechstronności oraz spotęgowanej atrakcyjności będzie dostępna od wiosny 2012 r. w odnowionej wersji.

Od premiery rynkowej w przeciągu trzech lat sprzedano ponad 150 000 egzemplarzy Sporty Activity Coupé. Wysokie zapotrzebowanie na BMW X6 nadal utrzymuje się na światowych rynkach, co jest najlepszym potwierdzeniem sukcesu tej niespotykanej koncepcji pojazdu.

Nowe BMW X6 jest pierwszym pojazdem w swoim segmencie, który oferuje w opcji adaptacyjne reflektory LED, jako alternatywę dla podwójnych świateł ksenonowych. Ich jasne, białe światło zapewnia optymalną widoczność, podczas gdy ich dopracowany wygląd reprezentuje nową interpretację podwójnych, okrągłych pierścieni świetlnych. W przedniej części pojazdu dominuje także nowa atrapa chłodnicy.

Dzięki nowo zaprojektowanym światłom tylnym z technologią LED, masywnie ukształtowana tylna część pojazdu nowego BMW X6 jeszcze bardziej podkreśla jego wyrazistą stylistykę. Światła tylne składają się teraz z dwóch części zasilanych diodami. Są one charakterystycznym elementem nocnego wyglądu pojazdu tej marki.

Obecnie gama lakierów nowego BMW X6 składa się z dwóch kolorów niemetalizowanych i ośmiu metalizowanych, obejmujących Marrakech Brown metallic, Orion Silver metallic i Midnight Blue metallic. Standardowa gama wyposażenia BMW X6 obejmuje również 19-calowe obręcze ze stopów lekkich. W 8-cylindrowym modelu BMW X6 xDrive 50i towarzyszą im nowe, dwukolorowe obręcze w stylistyce Double Spoke. Wybór obręczy ze stopów lekkich dostępnych w opcji jest uzupełniony 20-calowymi, dwukolorowymi obręczami w wersji Y-spoke. Opcjonalnie dla wszystkich wersji BMW X6 dostępna jest pokrywa bagażnika z mocno ukształtowaną częścią nad komorą silnika, która dodatkowo podkreśla atletyczny wygląd Sports Activity Coupé.

Standardowa tapicerka Nevada jest teraz dostępna w kolorze Vermilion Red. Poszerzono gamą ekskluzywnej skóry nappa, która teraz dostępna jest w kolorach Black i Ebony White. Nowe BMW X6 oferowany jest w standardzie z czterema siedzeniami. Kanapa dostępna jest również w opcji z trzema siedzeniami. Pojemność bagażnika w Sports Activity Coupé wynosi 570 litrów i może zostać powiększona do 1 450 litrów po złożeniu oparcia tylnych siedzeń.

Jako dodatkowa opcja dla nowego BMW X6 w Niemczech dostępna jest Edycja  M Sport. Atrakcyjny pakiet wyposażenia zawiera 20-calowe obręcze kół M w stylistyce Double Spoke i dwukolorowe wykończenie z ogumieniem mieszanym, adaptacyjne reflektory LED, pakiet Shadow Line BMW Individual na wysoki połysk, czarne obramowanie świateł przeciwmgielnych i listwy progowe M.

Silne akcenty na zewnątrz pojazdu są wzmocnione sportowym wyglądem wnętrza. Wyposażenie wnętrza obejmuje fotele sportowe z elektryczną regulacją i funkcją zapamiętywania ustawień, w pakiecie M kombinacja skóry Alcantara/Nappa w kolorze czarnym ze ściągaczem i kontrastującymi obszyciami w stylu M, kierownica skórzana M z dźwigienkami zmiany biegów, podnóżek kierowcy M, nierdzewne stalowe nakładki na pedały, listwy wewnętrzne w Aluminium Flywheel Black i podsufitkę BMW Individual w kolorze antracytowym.

Gama jednostek napędowych
Silnik V8 w BMW X6 xDrive50i dostarcza 300 kW/407 KM, podczas gdy rzędowy, 6-cylindrowy silnik benzynowy w BMW X6 xDrive35i rozwija 225 kW/306 KM. Rzędowy, 6-cylindrowy silnik wysokoprężny dostępny jest w modelach BMW X6 xDrive40d i BMW X6 xDrive30d produkuje odpowiednio 225 kW/306 KM i 180 kW/245 KM przy średnim zużyciu paliwa na poziomie 7,5 l/100 km.

W celu dalszej redukcji tlenku azotu (NOx) w spalinach, BMW X6 xDrive30d można będzie od wiosny 2012 również wyposażyć w opcjonalną Technologię BMW BluePerformance. Tutaj poza elementami standardowymi, takimi jak filtr cząstek stałych i katalizator, użyto systemu AdBlue, który eliminuje dwutlenek siarki oraz tlenki azotu. To oznacza, że pojazd oferowany z tą technologią już spełnia wymogi normy emisji spalin EU6, które będą obowiązywać dopiero od 2014 roku.

BMW M Performance Automobile BMW X6 M50d
Dodatkowa wersja modelowa na bazie BMW X6 również szykuje się do premiery rynkowej. BMW M Performance Automobile BMW X6 M50d stanowi nowy punk odniesienia, jeśli chodzi o siłę napędową i wydajność dzięki nowemu, rzędowemu silnikowi wysokoprężnemu z sześcioma cylindrami, który stanowi najmocniejszy silnik standardowy tego typu. Jego unikalne, potrójne doładowanie daje temu najmocniejszemu na świecie standardowemu, rzędowemu, 6-cio cylindrowemu silnikowi Diesla dodatkową moc utrzymywaną w całym zakresie obrotów silnika. Maksymalny moment obrotowy wynosi 740 Nm. Jednym z czynników przyczyniających się do wyjątkowej wydajności – szczególnie w stosunku do mocy – jest nowa wersja wtrysku bezpośredniego Common Rail, którego wtryskiwacze piezoelektryczne zapewniają maksymalne ciśnienie 2,200 bar. Dzięki przyspieszeniu od zera do 100 km/h wynoszącemu 5,3 sekundy, BMW X6 M50d wyprzedza nawet modele 8-cylindrowe, podczas gdy jego średnie zużycie wg cyklu pomiarowego UE utrzymuje się na poziomie zaledwie 7,7 l/ 100 km.

We wszystkich innych modelach moc silnika jest przenoszona za pomocą standardowej, 8-biegowej przekładni sportowej w połączeniu z dźwigienkami zmiany biegów przy kierownicy. System Dynamic Perfomance Control jest standardowym elementem we wszystkich wersjach BMW X6 jako część inteligentnego napędu na cztery koła xDrive. Ten elektronicznie sterowany system umożliwia precyzyjny rozdział mocy na koła, co polepsza stabilność jazdy, trakcję i dynamikę osiągów. Ma to szczególne znaczenia podczas sportowej jazdy po zakrętach. W celu wsparcia dynamicznego zachowania się pojazdu, już przy wejściu w zakręt xDrive dostarcza dodatkową moc na koła tylne. Za pomocą ciągłego, zmiennego rozdziału momentu obrotowego pomiędzy koła tylne, Dynamic Performance Control również poprawia stabilność toru jazdy pojazdu, będącego pod wpływem poprzecznych sił przyspieszenia, jak również trakcję podczas przyspieszenia przy wyjeździe z zakrętu. W celu dalszego zwiększenia zwinności samochodu, system Active Steering (niedostępny w BMW X6 M50d i BMW X6 M) i adaptacyjny napęd (w standardzie w BMW X6 M50d i BMW X6 M) są oferowane z elektronicznie sterowanymi amortyzatorami i stabilizacją poprzeczną.

Postępowy charakter nowego BMW X6 jest również podkreślony dzięki szerokiej gamie systemów asystujących kierowcy i usług mobilnych w ramach BMW ConnectedDrive. Poza wyświetlaczem BMW Head-Up, w Sports Activity Coupé dostępne jest wyposażenie obejmujące system ostrzegania przed zjechaniem z pasa (Lane Departure Warning) (niedostępny w BMW X6 M50d i BMW X6 M), informacje o ograniczeniu prędkości (Speed Limit Info), kamery Side View i Rear View z Top View.

Źródło:mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.