Ratuj Głuszca
fiat

Abarth, czyli „nadworny tuner” Fiata, nie przedstawił jeszcze sportowego pakietu przeznaczonego dla nowej Pandy, więc entuzjaści, którzy nie mogą już dłużej czekać powinni zwrócić się o pomoc do niemieckiego Noviteca.

Firma oferuje dwa pakiety wzmacniające silnik. Pierwszy pakiet został przygotowany dla dwucylindrowej jednostki benzynowej TwinAir o pojemności skokowej 0,9 litra, która seryjnie generuje 85 KM. Po zmianach wprowadzonych przez specjalistów z Noviteca mała Panda osiąga 99 KM, przyspiesza od 0 do 100 km/h w 10,1 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 188 km/h.

Drugi pakiet, stworzony z uwzględnieniem charakterystyki jednostki wysokoprężnej MultiJet 16V o pojemności 1,3 litra, pozwala zwiększyć moc z 75 do 91 KM. Auto ze wzmocnionym dieslem osiąga pierwsze 100 km/h po 11,9 sekundy i rozpędza się maksymalnie do 178 km/h.

Klient może dodatkowo zamówić sportowy układ wydechowy, sportowe zawieszenie, które obniża pojazd o 35 mm, zaawansowany układ zawieszenia z możliwością regulacji w zakresie od 30 do 80 mm, czy 17-calowe obręcze aluminiowe pokryte czarnym, matowym lakierem lub srebrnym odcieniem. Uzupełnieniem całości są nakładki aerodynamiczne nadwozia oraz tylny spoiler dachowy.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.