Ratuj Głuszca
nissan

Podczas tegorocznego Festiwalu Prędkości w Goodwood Festival of Speed, elektryczny Nissan Leaf podejmie próbę przejechania słynnej górskiej próby na dystansie 1,866 kilometra z jak największą prędkością… tyłem.

Nissan Leaf z napędem przekazywanym bezpośrednio z silnika elektrycznego na koła, jadąc na wstecznym biegu, powinien osiągnąć tę samą prędkość, co podczas jazdy przodem. Dzięki temu, że akumulatory zlokalizowane są pod podłogą, środek ciężkości samochodu położony jest dość nisko, co czyni go bardzo stabilnym podczas pokonywania zakrętów z dużą prędkością. A przy mniejszej liczbie ruchomych części w porównaniu z konwencjonalnym samochodem, prawdopodobieństwo wystąpienia usterek mechanicznych jest minimalne.

Próbę pobicia rekordu podejmie kaskader Terry Grant. „Ustanowienie rekordu w jeździe na wstecznym Nissanem Leaf nie będzie łatwe”, przyznał Terry. „Wołałbym, aby odbywało się to na prostym i równym odcinku asfaltu, niż na podjeździe Lorda Marcha. Odcinek ten jest nie tylko górzysty, ale i pełen zakrętów oraz różnych przeszkód. Cokolwiek się wydarzy, wiem, że zakończę ten weekend z poważnie nadwyrężonym karkiem!”

W tym roku Goodwood Festival of Speed odbędzie się w dniach od 29 czerwca do 1 lipca.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.