Ratuj Głuszca
nissan

Jedną z gwiazd wystawy samochodów Tokyo Motor Show będzie Nissan Juke Nismo, czyli sportowa wersja kompaktowego crossovera.

Juke Nismo Concept został pomalowany w charakterystyczne barwy Nismo, czyli białą perłę z czerwonymi akcentami. Nadwozie ozdabia body kit stworzony przez specjalistów od aerodynamiki z Nismo. Nowe części obejmują m.in. zmodyfikowane zderzaki z przodu i z tyłu, szersze błotniki oraz listwy progowe. Zmianie uległ także przedni grill oraz spoiler tylnej klapy. Całość uzupełniają stylowe, 19-calowe aluminiowe felgi.

Zmiany wprowadzone przez Nismo nie ominęły zawieszenia, które zostało obniżone i usztywnione. Z kolei turbodoładowany silnik 1,6 l z wtryskiem bezpośrednim zyskał więcej mocy, co przekłada się na lepsze osiągi.

Akcenty Nismo można znaleźć także we wnętrzu. Kierownica, pedały, wskaźniki, gałka zmiany biegów czy panele drzwi zostały zmienione tak, by oferować sportowe doznania podczas jazdy. Wyczynowe oblicze samochodu podkreślają dodatkowo skórzane fotele kubełkowe.

„Plany na przyszłość dla Nismo to przygotowywanie kolejnych projektów samochodów sportowych dla wciąż powiększającej się rzeszy klientów”, powiedział Prezes Nismo, Shoichi Miyatani. „Nasza nadchodząca gama samochodów będzie tak samo innowacyjna, jak każdy produkt Nissana, ale z dodatkiem energii Nismo”, dodał.

1nissan Nissan Juke Nismo Concept wizja sportowego crossovera

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.