Ratuj Głuszca
vw

Nowy VW Golf Mk VII będzie miał swój debiut w przyszłym roku podczas Paris Motor Show. Samochód został przebudowany od podstaw, aby zapewnić kierowcy więcej przestrzeni i większe bezpieczeństwo.

Siódma generacja tego modelu to świeży wygląd, lekkość konstrukcji i spora oferta silników. Podstawowym modelem w gamie będzie pięciodrzwiowy hatchback, chociaż w ofercie pojawi się także coupe, kombi i kabriolet. Design samochodu stał się nieco bardziej kanciasty, niż w poprzedniej wersji. Z przodu znajdują się reflektory LED i dwuczęściowy grill, natomiast z tyłu umieszczono prostokątne lampy i dwie ruchy wydechowe wychodzące z lewej i prawej strony pojazdu. Nadwozie będzie więc sportowe, ale wciąż przyjazne dla rodzin.

Siódma generacja Golfa zaoferuje nabywcy pełną gamę silników TSI i TDI z turbodoładowaniem, a także wersję hybrydową i elektryczną. Pojemności wahają się od 1400 do 2000 cm3. Najsłabsza jednostka napędowa jest w stanie wygenerować 85 KM, natomiast najmocniejszy Golf może pochwalić się mocą rzędu 300 KM. Golf Mk VII będzie seryjnie napędzany na przednie koła poprzez sześciobiegową manualną skrzynię biegów. Opcjonalnie dostępny będzie wariant z siedmiostopniową automatyczną skrzynią biegów DSG.

W nowym Golfie zastosowano również kilka ciekawych rozwiązań technologicznych, jak na przykład czujniki chroniące samochód przed samoczynnym opuszczeniem pasa ruchu czy pomagające w uniknięciu kolizji przy niskich prędkościach, na przykład przy parkowaniu. Z kolei komputer pokładowy oferuje dostęp do Internetu, nawigację oraz system łączności telefonicznej.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.