Ratuj Głuszca
Audi 100 Avant Duo

Pierwsza w Zwickau publiczna e-stacja – stacja ładowania pojazdów elektrycznych, znajdująca się tuż przed muzeum Augusta Horcha, zostanie otwarta 30 marca.

* Otwarcie pierwszej publicznej e-stacji w Zwickau 30 marca

* Prezentacja samochodów elektrycznych związanych z historią Audi

* Możliwość jazdy próbnej modelami e-tron

Pierwsza w Zwickau publiczna e-stacja – stacja ładowania pojazdów elektrycznych, znajdująca się tuż przed muzeum Augusta Horcha, zostanie otwarta 30 marca. Prąd do jej zasilania pobierany jest z instalacji solarnej, która znajduje się na parkingu muzeum. Podczas otwarcia AUDI AG zaprezentuje pojazdy elektryczne trzech generacji. Prawdziwym klejnotem jest jeden z pierwszych samochodów elektrycznych – Slaby-Beringer z 1923 roku. Mały, napędzany elektrycznie pojazd, generował moc 3 KM z 24-woltowego akumulatora. Jego prędkość maksymalna wynosiła  40 km/h. Założyciel zakładów DKW Jörgen Skafte Rasmussen zainteresował się tym małym samochodem z drewnianą karoserią i stał się udziałowcem firmy Slaby-Beringer, która w 1925 roku stała się częścią koncernu DKW.

65 lat później, w marcu 1990 roku, Audi 100 Avant Duo  wyposażone w nową technologię hybrydową zostało zaprezentowane podczas Salonu Samochodowego w Genewie. Pięciocylindrowy silnik benzynowy o mocy 136 KM napędzał przednią oś, silnik elektryczny o mocy 12 KM oś tylną. Pojazd potwierdzał możliwość zbudowania samochodów hybrydowych, które mogą na krótkich odcinkach poruszać się dzięki napędowi elektrycznemu. Audi 100 Avant Duo, podobnie jak Slaby-Beringer zostanie zaprezentowane w Zwickau.
Równolegle do technologii hybrydowej obecnej w aktualnych modelach A6 hybrid, A8 hybrid i Q5 hybrid quattro, Audi tworzy samochody, które korzystając tylko z napędu elektrycznego mogą pokonywać długie dystanse – są to modele e-tron. 30 marca będą się mogli o tym przekonać osobiście odwiedzający muzeum Augusta Horcha. Po oficjalnym otwarciu o godz. 10.00, będą oni mieli możliwość skorzystania z jazdy próbnej jednym z trzech modeli Audi A1 e-tron lub Audi A3 e-tron.

Nowa stacja ładowania pojazdów elektrycznych przy muzeum Augusta Horcha jest częścią wspólnego projektu zakładów Stadtwerke Zwickau i Zachodniosaksońskiej Wyższej Szkoły w Zwickau. Jednym z powodów jej budowy jest projekt rządowy pod nazwą „Elektromobilność”. Zakrojony na trzy lata program ma na celu wspieranie rozwoju elektromobilności w całym kraju oraz uwidocznienie niemieckiej kompetencji technologicznej za granicą. Bawaria i Saksonia zgłosiły wspólnie swoją kandydaturę do projektu. Audi jest również zaangażowane w to przedsięwzięcie, podobnie jak inne przedsiębiorstwa i koncerny, takie jak Porsche czy MAN. Wspólnym celem jest wprowadzenie ponad 250 tysięcy samochodów elektrycznych na drogi Bawarii i Saksonii do roku 2020. Otwarcie pierwszej publicznej e-stacji w Zwickau ma wesprzeć stworzenie niezbędnej infrastruktury.

Źródło: mototarget.pl

Komentarzy: 2 w artykule: ”Muzeum Augusta Horcha: podróż w czasie pojazdami elektrycznymi”

  1. EVmobile pisze:

    http://www.evmobile.pl – giełda samochodów elektrycznych

  2. DKW | pisze:

    [...] http://www.foro.pieldetoro.net/foros/showthread.php?p=529949 http://hoga.pl/motoryzacja/muzeum-augusta-horcha-podroz-w-czasie-pojazdami-elektrycznymi/ http://www.camionesclasicos.com/FORO/viewtopic.php?f=77&t=5971&start=255 [...]