Ratuj Głuszca
motocyklista

Unia Europejska opóźnia podjęcie ostatecznych decyzji w sprawie motocyklistów. Protest Motorcycle Action Group w pełni się powiódł.

Lista proponowanych przez Unię Europejską zmian w kwestii motocyklistów jest bardzo długa. Do największych propozycji należą: całkowity zakaz wprowadzania modyfikacji w napędzie i wlotach powietrza, brak możliwości zmiany rozmiaru opon, obowiązkowy ABS w każdym motocyklu, diagnostyka pokładowa, aby policja przy każdej kontroli mogła sprawdzić wszystkie istotne informacje, obowiązek używania kamizelek odblaskowych, wprowadzenie limitów mocy, częstsze badania techniczne oraz zakaz korzystania z podzespołów bez homologacji w motocyklu drogowym, gdzie dobrym przykładem jest filtr powietrza K&N produkowany tylko dla motocykli wyścigowych.

Zaproponowane zmiany kompletnie nie spodobały się motocyklistom, którzy postanowili rozpocząć protest. W Wielkiej Brytanii stowarzyszenie Motorcycle Action Group zebrało aż 40 tysięcy motocyklistów, w tym czterech członków parlamentu i w ramach akcji „ręce z dala od motocyklizmu” wyjechali na tamtejsze drogi szybkiego ruchu. Oczywiście drogą szybkiego ruchu motocykliści wcale nie poruszali się szybko. Na prędkościomierzach widniało jedynie 65 km/h i trwało to półtorej godziny.

Akcja motocyklistów zakończyła się powodzeniem, gdyż Unia Europejska postanowiła odroczyć wprowadzenie zaproponowanych zmian i ponownie je przemyśleć. Motorcycle Action Group ma już nadzieję, że nie trzeba będzie ponawiać akcji, ale są przygotowani na taką ewentualność.

Autor: MK
Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.