Ratuj Głuszca
mini

Najnowsze MINI Paceman, które zadebiutuje w Paryżu, to nowoczesny przedstawiciel segmentu aut typu SAC (Sports Activity Coupe).

Stylistyka nadwozia w przedniej części (do słupka A) nawiązuje do modelu Countryman, jednak dzięki opadającej linii dachu, dłuższym drzwiom, muskularnym nadkolom oraz całkowicie nowej tylnej części, samochód ma swój niepowtarzalny styl. Paceman mierzy 4 109 mm długości (4 115 mm w wersji Cooper S i Cooper SD), czyli jest o 24 mm krótszy od Countrymana. Jest też od niego o 31 mm niższy i ma o 10 mm mniejszy prześwit. Wewnątrz znalazły się cztery indywidualne fotele, natomiast w bagażnik ma pojemność 330 litrów.

W momencie debiutu rynkowego w gamie jednostek napędowych znajdą się dwa silniki benzynowe (1,6 l o mocy 122 i 184 KM) i dwa diesle (1,6 l 110 KM i 2,0 l 143 KM). Wszystkie modele będą standardowo oferowane z 6-biegowymi przekładniami manualnymi. W opcji dostępna będzie skrzynia automatyczna o tej samej liczbie przełożeń. Samochód będzie można także wyposażyć w układ napędu wszystkich kół MINI ALL-4 (standard w wersji Cooper S).

MINI Paceman wejdzie do sprzedaży wiosną przyszłego roku.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.