Ratuj Głuszca
mercedes-sls-amg-roadster-600

Mercedes-Benz prezentuje kolejne zdjęcia i informacje na temat modelu SLS AMG Roadster, którego światowa premiera będzie miała miejsce podczas wrześniowego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.Po opublikowaniu fotografii przedstawiających wersję z częściowym kamuflażem teraz przyszła pora na pierwsze oficjalne zdjęcia przedstawiające roadster SLS AMG w pełnej krasie.

Jak wynika z informacji podanych przez producenta, trzywarstwowy miękki dach modelu Roadster po złożeniu chowa się do bagażnika, jednak nie zajmuje przestrzeni przewidzianej na torby golfowe właściciela. Pojemność bagażowa jest więc porównywalna z pojemnością bagażnika w SLS AMG Coupe. Automatycznie składany dach dostępny jest w trzech kolorach – czarnym, beżowym i czerwonym. Proces otwierania i zamykania zajmuje jedenaście sekund i może zostać uruchomiony podczas jazdy z prędkością do 50 km/h.

Podobnie jak inne modele ze składanym dachem, Mercedes SLS AMG Roadster wyposażony jest w system AIRSCARF, który ogrzewa głowę i szyję kierowcy i pasażera przez nadmuch ciepłego powietrza z otworów wentylacyjnych zintegrowanych z zagłówkami. Inne standardowe elementy wyposażenia obejmują czarną tapicerkę skórzaną designo, podgrzewane fotele sportowe AMG, doczepiany WindStop, system COMAND z nawigacją i odtwarzaczem DVD, system alarmowy z zabezpieczeniem przed odholowaniem i układem monitorowania wnętrza, dwustrefową klimatyzację automatyczną oraz system uruchamiania KEYLESSGO.

Pod maską bez niespodzianek. Pracuje tu znany z wersji Coupe silnik V8 o pojemności 6,3 litra montowany tuż za przednią osią i połączony z siedmiobiegową przekładnią z podwójnym sprzęgłem, która przenosi moc na tylne koła. Jednostka produkuje 571 KM i 650 Nm momentu obrotowego.

Sprzedaż SLS AMG Roadster rozpocznie się jesienią tego roku.

merc 30052011 600 Mercedes Benz SLS AMG Roadster oficjalnie

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.