Ratuj Głuszca
mercedes

Mercedes zaprezentował model SLS AMG Black Series, który wejdzie do sprzedaży w czerwcu 2013 roku.

Podobnie, jak w przypadku innych wersji Black Series, SLS AMG jest lżejszy, mocniejszy i bardziej aerodynamiczny od swojego standardowego odpowiednika. Źródłem napędu jest silnik V8 o pojemności 6,2 litra i mocy 622 KM (ta sama jednostka pracująca pod maską wersji SLS AMG GT generuje 583 KM). Producent zastosował również nowy kolektor dolotowy, nowy wał rozrządu i bardziej wydajny układ chłodzenia. Co ciekawe, maksymalny moment obrotowy spadł w wyniku modyfikacji z 648 do 634 Nm.

Wyższa moc i niższa masa własna przyczyniły się z kolei do obniżenia czasu przyspieszenia od 0 do 100 km/h o 0,2 sekundy do 3,6 sekundy. Samochód rozpędza się maksymalnie do 315 km/h, natomiast średnie zużycie paliwa deklarowane przez producenta to 13,7 litra na 100 kilometrów.

W kwestii stylizacji nadwozia, SLS AMG Black Series nawiązuje do wersji GT3 i wyróżnia się przede wszystkim zwiększonym rozstawem kół: o 20 mm z przodu i o 24 mm z tyłu. Mercedes zastosował też 20-calowe obręcze aluminiowe oraz ceramiczne hamulce (w standardowym modelu SLS wymagają dopłaty ponad 8000 funtów).

Całość uzupełnia pakiet aerodynamicznych nakładek wykonanych z włókna węglowego. W tylnym dyfuzorze znalazły się także cztery imponujące końcówki układu wydechowego, który jest lżejszy od standardowego odpowiednika aż o 13 kilogramów.

Kolejne 15 kilogramów udało się zaoszczędzić dzięki zastosowaniu lekkich foteli sportowych oraz kierownicy pokrytej Alkantarą. Aż 6 kilogramów ważył pokładowy system multimedialny, który zdecydowano się usunąć ze sportowego SLS-a. Mercedes „urwał” też 8 kilogramów z całkowitej masy pojazdu, stosując akumulator litowo-jonowy.

Mercedes nie podał jeszcze oficjalnej ceny modelu SLS AMG Black Series.

Źródło: mototarget.pl

Jeden komentarz :) w artykule: ”Mercedes-Benz SLS AMG Coupe Black Series: bez kompromisów”

  1. michal1200 pisze:

    Kogo trzeba killim żeby taki dostać ???