Ratuj Głuszca
mclaren

McLaren ma coraz bardziej ambitne plany biznesowe. Brytyjski producent nie zamierza poprzestać jedynie na produkcji samochodów sportowych.

Prezes McLarena Ron Dennis chce przekształcić markę z firmy motoryzacyjnej w wartego 1,5 mld $ technologicznego giganta i to w zaledwie 5 lat. Technologią eksportową McLarena mają się stać szeroko pojęte analizy komputerowe i ekspertyzy. Dennis jako docelowy rynek wskazuje m.in. farmację i transport.

Już teraz McLaren współpracuje z  GlaxoSmithKline w zakresie planowania i kontroli produkcji, a z brytyjskim National Air Traffic nad oprogramowaniem, którego zadaniem jest tworzenie symulacji pomagających w planowaniu pracy. McLaren maczał swoje palce również w sieci monitoringu ruchu kolejowego w Kalifornii.

W przeszłości brytyjski producent wielokrotnie udowodnił, że potrafi – nawet przy ograniczonych środkach – stać się mistrzem w danej dziedzinie. Świetnym przykładem jest tutaj słynny McLaren F1. Istnieje więc duże prawdopodobieństwo, że firma odniesie sukces również na rynku niezwiązanym bezpośrednio z projektowaniem i wytwarzaniem samochodów.

Autor: Michał Łuczyński
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.