Ratuj Głuszca
McLaren

Firma McLaren opublikowała nowe zdjęcia modelu MP4-12C Spider, który zadebiutował pod koniec sierpnia w Kalifornii.

W samochodzie zastosowano sztywny, składany dach, którego otwarcie (lub zamknięcie) trwa 17 sekund. Operację automatycznego otwierania/zamykania można wykonać podczas jazdy do prędkości 30 km/h. Tuż za przedziałem pasażerskim znajduje się niewielka szybka pełniąca rolę deflektora powietrznego. McLaren zastosował też specjalny system antykapotażowy chroniący pasażerów w przypadku dachowania pojazdu.

Nowością jest system audio oraz układ klimatyzacji, które automatycznie dostosowują działanie do warunków podróżowania (z otwartym lub zamkniętym dachem). Producent oferuje także dwie specjalnie zaprojektowane torby, z łatwością mieszczące się w 52-litrowej przestrzeni bagażowej za siedzeniami.

Przedstawiciele firmy twierdzą, że sztywna konstrukcja „dawcy”, czyli modelu MP4-12C, nie wymagała dodatkowych wzmocnień po „odcięciu” dachu, w związku z czym wersja Spider jest cięższa od coupe o zaledwie 40 kilogramów.

Pod maską bez zmian. 3,8-litrowy silnik V8 twin turbo rozwija 625 KM przy 7,500 obr./min. oraz 600 Nm maksymalnego momentu obrotowego w zakresie od 3,000 do 7,000 obr./min. Moc przenoszona jest na koła poprzez 7-stopniową przekładnię SSG z manetkami do zmiany biegów przy kierownicy. Spider przyspiesza od 0 do 100 km/h w 3,1 sekundy, natomiast sprint do 200 km/h zajmuje 9 sekund. Prędkość maksymalna to blisko 330 km/h.

Ceny modelu w Wielkiej Brytanii rozpoczynają się od 195 500 funtów. To o 19 500 więcej, niż za wersję coupe. Z kolei w Stanach Zjednoczonych model Spider będzie kosztował 265 750 dolarów.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.