Ratuj Głuszca
Premiera nowego Audi A3

Kilka premier samochodów i motocykli. Pierwsza w Polsce wystawa Ferrari i Lotus Cars na poznańskich targach. I Ogólnopolski Salon Caravaningowy i wiele niespodzianek na Motto Show 2012, czyli największe wydarzenie motoryzacyjne w Polsce.

Tereny MTP w Poznaniu w miniony weekend były stolicą polskiej motoryzacji. Odbyły się Targi Techniki motoryzacyjnej, a tuż obok największe motoryzacyjne show w Polsce – Motor Show 2012.

Dla miłośników motoryzacji organizatorzy przygotowali kilka premier samochodów i motocykli. W tym miejsce miała pierwsza w Polsce wystawa Ferrari. Samochody tej marki od zawsze będące obiektem pożądania pasjonatów motoryzacji, a znane dotąd głównie z wyścigów Formuły 1 i hollywoodzkich superprodukcji, można było zobaczyć teraz w Poznaniu. Zaprezentowane zostały najnowsze modele, m.in. – 458 Spider oraz piękny model Ferrari FF i California.

Koncern Volkswagena zaprezentował ciekawą ekspozycję. W nowoczesnym pawilonie, na powierzchni 10 tysięcy metrów kwadratowych odbyły się premierowe pokazy Volkswagena, Skody, Porshe oraz Audi.

Audi A3 to model, który w roku 1996 zapoczątkował segment Premium samochodów kompaktowych. Obecnie prezentowana jest jego trzecia generacja, która jest wyrazem technologicznej kompetencji producenta z Ingolstadt. Nowe Audi A3 to lekkie nadwozie, mocne, dynamiczne i wydajne silniki, wysokiej jakości materiały i wykonanie oraz szeroka oferta systemów infotainment. Polska premiera odbywa się zaledwie miesiąc po światowej premierze, która miała miejsce na Targach Motoryzacyjnych w Genewie, w marcu tego roku.

Obok modelu A3 odwiedzający poznańskie targi mogli zobaczyć na stoisku Audi m.in.: A1 lifestyle kit union square, A1 Sportback, A4 allroad quattro, A6 z napędem hybrydowym, A7 Sportback oraz Audi Q3.

Kolejną nowością Motor Show 2012 były targi caravaningowe i camperowe. Była to kompleksowa ekspozycja dedykowana wszystkim miłośnikom aktywnego zwiedzania świata własnym, specjalnie na tą okoliczność przystosowanym autem.

Ogromnym powodzeniem cieszyła się wystawa starych zabytkowych Mustangów. Z całej Polski zjechało ponad 40 Mustangów o bardzo dużym zróżnicowaniu modeli. Praktycznie we wszystkich wersjach nadwoziowych, Coupe – stonowana klasyczna linia, Convertible (Cabrio) oraz Fastback – o sportowej agresywnej sylwetce.

Poznańskie Targi zostały zorganizowane znakomicie. Tłumy odwiedzających potwierdziły, że jest to największa impreza wystawiennicza w branży motoryzacyjnej w Polsce.

MZ

Komentarze wyłączone.