Ratuj Głuszca
lotus

Brytyjska marka produkująca sportowe samochody wchodzi na polski rynek. Autoryzowany salon sprzedaży powstanie w Warszawie przy ulicy puławskiej i powita pierwszych klientów już we wrześniu tego roku.

Za sprzedaż oraz serwis samochodów Lotus będzie odpowiedzialna spółka Lotus Warszawa Sp. z o.o., powołana w ramach Grupy Kapitałowej Marvipol. W salonie dostępne będą wszystkie modele Lotusa, spełniające europejskie wymogi homologacyjne – Elise, Elise CR, Evora oraz Evora S. Oferta salonu Lotus Warszawa powiększy się już w 2013 roku o kolejne, kultowe modele. Jako pierwsza zaprezentowana zostanie druga generacja Esprit o mocy 620 KM. W drugiej połowie 2013 roku spodziewana jest premiera wersji Elan (1295 kg, moc 450 KM), a w kolejnych latach modeli Elite (620 KM, 0-100 km/h w 3,7 sekundy) oraz całkowicie nowego Elise.

Założona przez Colina Chapmana w 1952 roku firma Lotus Cars to jedna z najbardziej rozpoznawalnych marek sportowych samochodów świata. Główna dewiza Chapmana, iż osiągi zależą nie tylko od mocy, a przede wszystkim masy samochodu, pozostaje aktualna po dzień dzisiejszy.

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.