Ratuj Głuszca
lexus

Oddział Toyota Motorsport GmbH (TMG) przygotował specjalną wersję Lexusa LS, która zrywa z wizerunkiem statecznej limuzyny dla starszych kierowców.

Model TMG Sports 650 został wyposażony w 5-litrowy silnik twinturbo o mocy 650 KM i maksymalnym momencie obrotowym 710 Nm. Jednostka „kręci się” aż do 9000 obr./min. i współpracuje z ośmiobiegową przekładnią automatyczną.

Jak przystało na projekt tubingowy, auto otrzymało agresywne spoilery, nowe zderzaki, większe wloty powietrza oraz światła LED do jazdy dziennej. Rasowo prezentują się także obręcze aluminiowe BBS z wyczynowymi oponami Michelin oraz cztery końcówki układu wydechowego, wkomponowane w tylny zderzak.

Firma zapewnia jednocześnie, że pakiet aerodynamiczny został opracowany w tunelu powietrznym, a wiele uwagi poświęcono kwestii dopracowania właściwości jezdnych.

Samochód zostanie oficjalnie pokazany podczas zbliżających się targów Essen Motor Show w Niemczech. Do tego czasu producent nie chce zdradzić czy TMG Sports 650 trafi do oferty.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.