Ratuj Głuszca
peugeot

Peugeot prezentuje w Genewie dwa koncepcyjne pojazdy – XY Concept i GTi Concept, które charakteryzują się ekskluzywnymi i wyrafinowanymi kolorami, a także prezentują nowe sposoby wykorzystania materiałów.

XY Concept – miejski szyk
Napędzany silnikiem 1,6 e-HDi o mocy 84 kW (115 KM) współpracującym z 6-biegową przekładnią manualną, XY Concept przewozi pasażerów w wyrafinowanej atmosferze, której charakterystycznym kolorem jest karmazyn, ozdabiający zarówno nadwozie, jak i przedział pasażerski.

Nadwozie modelu XY Concept zostało wykończone lakierem Pulsion, który zdaje się zmieniać odcień w zależności od odległości i kąta obserwacji samochodu. Taka możliwość swoistej transformacji kolorystycznej to wynik zastosowania ekskluzywnej metody, polegającej na bardzo precyzyjnym nałożeniu szesnastu warstw lakieru bazowego i bezbarwnego.

Przedział pasażerski jest ozdobiony naturalną tapicerką skórzaną w kolorze karmazynowym wykończoną dekoracyjnymi przeszyciami, które zastosowano również wokół deski rozdzielczej, podłokietników, koła kierownicy, dźwigni zmiany biegów, elementów foteli oraz miękkich dywaników podłogowych. Panoramiczne okno dachowe otacza skórzana tapicerka w czarnym kolorze.

XY Concept został wyposażony w ekskluzywne 18-calowe obręcze aluminiowe.

GTi Concept: regeneracja legendy
W oczy rzuca się przede wszystkim głęboki, czerwony lakier nadwozia, tworzący czarne odbicia. Po bliższym poznaniu auta można dostrzec charakterystyczny element maski silnika i linii dachu: pod wieloma warstwami lakieru kryje się motyw siateczki. Z całością doskonale kontrastują czarne poprzeczki osłony chłodnicy oraz czarny spoiler tylnego zderzaka.

Nadwozie z wnętrzem modelu GTi Concept łączą czerwone akcenty wykończeniowe, które ozdabiają również lakierowane, 18-calowe obręcze aluminiowe, wewnętrzną powierzchnię podwójnej, chromowanej końcówki układu wydechowego oraz wyprofilowany napis „Peugeot” umieszczony w osłonie chłodnicy. Podobny temat kolorystyczny zastosowano w przypadku logo „GTi Concept” wykonanego ze szczotkowanego aluminium, które umieszczono na tylnych panelach nadwozia w nawiązaniu do legendarnego 205 GTi.

W przedziale pasażerskim sportową atmosferę podkreśloną czerwonym kolorem tworzą liczne elementy, jak sportowa kierownica pokryta skórą z ekskluzywnymi przeszyciami obejmującymi również dźwignię zmiany biegów, fotele z podwójnymi przeszyciami oraz tarcze wskaźników podświetlone diodami LED.

GTi Concept może zostać wyposażony wyłącznie w jeden silnik – pochodzący z modelu RCZ THP 200. W połączeniu z 6-biegową przekładnią manualną, jednostka 1,6 l THP daje kierowcy pełną kontrolę nad pojazdem. Precyzyjne prowadzenie to także zasługa dobrze zestrojonego podwozia z rozstawem kół poszerzonym o 36 mm z przodu i z tyłu, a także sportowego spoilera stylistycznie nawiązującego do linii dachu i zapewniającego wymaganą siłę docisku. Optymalną siłę hamowania zapewniają cztery hamulce tarczowe o średnicy 302 mm z przodu i 249 mm z tyłu. Całość uzupełniają zaciski w czerwonym kolorze.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.