Ratuj Głuszca
mazda

Przedstawiciele luksusowej marki Infiniti oraz austriackiej firmy Magna Steyr podpisali umowę dotyczącą produkcji nowego, kompaktowego modelu Infiniti.

Nowy model wejdzie do sprzedaży w 2014 roku i będzie oferowany na największych rynkach całego świata. Samochód będzie konkurował głównie z BMW serii 1 oraz Audi A3 i powstanie na płycie podłogowej MFA, w oparciu o którą zbudowano najnowszego Mercedesa Klasy A.

Kompaktowe Infiniti będzie prawdopodobnie nawiązywało stylistycznie do koncepcyjnego modelu Etherea pokazanego w Genewie w zeszłym roku. Etherea to częściowo eleganckie coupe, częściowo przestronny sedan, częściowo praktyczny hatchback, a częściowo wysoki crossover.

Koncept został wyposażony w mocny i wydajny napęd hybrydowy oparty na platformie własnej konstrukcji Infiniti. Doładowany, 2,5-litrowy, 4-cylindrowy silnik benzynowy generuje 245 KM. Z kolei silnik elektryczny zwiększa moc i zapewnia cichą, bezemisyjną jazdę przy niskich prędkościach. Napęd hybrydowy jest zaprojektowany tak, aby wykorzystywał czystą energię elektryczną przez dłuższy czas i przy wyższych prędkościach niż w innych hybrydach. W modelu zastosowano klasyczną automatyczną przekładnię bezstopniową CVT.

Kompakt Infiniti będzie też pierwszym autem tej marki z napędem na przednie koła.

1mazda Kompaktowe Infiniti z Austrii w 2014 roku

2mazda Kompaktowe Infiniti z Austrii w 2014 roku
Źródło:mototaret.pl

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”Kompaktowe Infiniti z Austrii w 2014 roku”

  1. cheap madden coins…

    Terrific web site you have going here…