Ratuj Głuszca
ceed

Nowy, pięciodrzwiowy hatchback cee’d zadebiutuje podczas Salonu Samochodowego w Genewie 2012.

Przy niezmienionym rozstawie osi nowa Kia cee’d jest dłuższa, szersza i niższa od poprzedniej generacji. Z przodu dominuje najnowsza interpretacja markowego grilla Kia w kształcie „tygrysiego nosa” oraz agresywne, zachodzące na boki reflektory ze światłami do jazdy dziennej LED. Karoserię nowego cee’da uzupełniono niewielkimi lecz istotnymi detalami. Są nimi nieco bardziej wyszukany emblemat Kia, wystające ponad klosze świateł głównych „ostrza” kierunkowskazów, chromowana listwa wokół okien bocznych i aerodynamiczny projekt lamp tylnych, zachodzących na boki nadwozia.

Nowy jest także wystrój wnętrza oraz układ przełączników na desce rozdzielczej, który został wzbogacony technologią dotykową. Nie bez znaczenia dla użytkownika jest także lepsza ergonomicznie pozycja za kierownicą. Wszystkie elementy sterowania znajdują się w zasięgu ręki, a te główne − systemu audio i klimatyzacji − zostały odpowiednio pogrupowane, aby spotęgować wrażenie komfortu i obszerności wnętrza.

Tym samym producent chce podkreślić ekskluzywny charakter nowego modelu, który ma szansę na walkę o pozycję lidera w segmencie.

1ceed Kia ceed druga generacja gotowa do startu
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.