Ratuj Głuszca
infiniti

Producent luksusowych samochodów przeznaczonych głównie na rynek amerykański kusi fanów marki kolejnymi zdjęciami najnowszego modelu JX, który dołączy do gamy Infiniti wiosną przyszłego roku.

JX będzie luksusowym, siedmiomiejscowym crossoverem pozycjonowanym w segmencie premium. „Klienci nie mają obecnie dużego wyboru w tej klasie. Nowy JX będzie więc odpowiedzią na oczekiwania rodzin, które chcą poruszać się stylowym i nowoczesnym crossoverem,” powiedział Ben Poore, wiceprezes Infiniti Americas.

Firma obiecuje, iż najnowsza konstrukcja otrzyma zaawansowane systemy poprawiające bezpieczeństwo jazdy, takie jak układ monitorowania „martwego pola” czy system pomagający uniknąć kolizji podczas cofania. W wyposażeniu znajdzie się również system audio marki Bose z 14 głośnikami i nowatorską technologią wzmacniania niskich tonów.

Źródłem napędu będzie prawdopodobnie jednostka V6 o pojemności 3,7 litra połączona z bezstopniową przekładnią automatyczną. Klienci otrzymają też możliwość wyboru wersji napędu na dwa lub cztery koła.

Produkcyjna wersja Infiniti JX zostanie oficjalnie pokazana podczas październikowego Salonu Samochodowego w Los Angeles i wejdzie do sprzedaży w USA wiosną 2012 roku.

Od niedawna samochody marki Infiniti dostępne są również w Europie, ale szanse na wprowadzenie modelu JX do sprzedaży na Starym Kontynencie są niewielkie. Ogromne, 7-miejscowe SUV-y czy crossovery najlepiej czują się na prostych i równych drogach Ameryki Północnej.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.