Ratuj Głuszca
brak-podgladu-600

Mitsubishi i-MiEV – otrzymał zaszczytny tytuł „Elektryczny pojazd roku 2009”.Nagrodę wręczono podczas ceremonii GreenFleet w Guildhall, w Londynie. Dodajmy, że producent planuje wprowadzenie na rynek europejski tego auta pod koniec 2010 roku. Czteromiejscowy i-MiEV doceniony został za praktyczność, zasięg i czas ładowania. Wysoko oceniono również prostotę użytkowania pojazdu, którą zawdzięcza on konwencjonalnym przyrządom sterowania i funkcjonalnemu wnętrzu.

Wprowadzenie modelu i-MiEV na rynek japoński latem tego roku, stanowi pierwszy etap programu ochrony środowiska „Environmental Vision 2020”, realizowanego przez Mitsubishi Motors.

Drugim pojazdem opracowanym w ramach programu jest koncepcyjny PX-MiEV. Obydwa samochody to wizytówki Mitsubishi w dziedzinie technologii napędu hybrydowego, które zaprezentowane zostaną na organizowanych w tym miesiącu targach Tokio Motor Show. Na wystawie w Tokio japońska firma przedstawi również inne technologie sprzyjające środowisku naturalnemu, takie jak m.in. obniżający emisję CO2 pakiet ClearTec dostępny w modelu Colt, będący na ostatnim etapie prac projektowych silnik wysokoprężny Euro-5, nowoczesne przekładnie CVT i TC-SST oraz tzw. „zielone plastiki”.

Pojazdy Mitsubishi i-MiEV pojawią się na rynku europejskim w roku 2010, ale pierwsze 25 egzemplarzy – w wersji z kierownicą po prawej stronie – zostanie dostarczonych do Wielkiej Brytanii już w listopadzie br. Wezmą one udział w programie pojazdów demonstracyjnych o wyjątkowo niskiej emisji związków węgla, organizowanym w West Midlands.
 
źródło: MMC
www.auto-news.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.