Ratuj Głuszca
1honda

Honda rozpoczęła prace nad nowym samochodem sportowym, który będzie następcą kultowego modelu NSX. Taką informację podał Takanobu Ito, prezydent i dyrektor generalny Hondy, podczas tegorocznego Salonu Samochodowego we Frankfurcie.

Nowy NSX nie będzie typowym samochodem sportowym, w którym główną rolę odgrywa czysta moc. Zdaniem Ito, zespół projektantów skupi się raczej na osiągnięciu idealnego stosunku masy do mocy.

„Wysoka moc silnika to nie wszystko,” przyznaje Ito. „Oryginalna Honda NSX, poza mocnym silnikiem, charakteryzowała się także doskonałą trakcją, dlatego w przypadku nowego modelu skupimy się na zachowaniu niskiej masy i dużej wydajności oraz dopracowaniu układu jezdnego. Nie chcemy kopiować konstrukcji typu Ferrari, w których liczą się przede wszystkim konie mechaniczne.”

To już drugie podejście Hondy do następcy modelu NSX. W 2003 roku koncern zaprezentował koncept HSC, który miał wejść do produkcji seryjnej w 2010 roku. Z powodu kryzysu w branży plan nie został jednak zrealizowany.

Duże szanse na produkcję seryjną ma też nowy „hot hatch” Hondy. Mitsuru Kariya – główny inżynier projektu Civic 2012 – poinformował, że zarząd firmy rozważa wprowadzenie na rynek kompaktowego samochodu o wysokich osiągach. „Type R był dużym sukcesem, więc nasz kolejny projekt będzie oparty o podobną koncepcję. Nie jest jednak pewne, czy nazwa Type R będzie nadal używana,” powiedział Mitsuru Kariya.
honda 600x350 Hondy NSX i Type R potwierdzone!

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.