Ratuj Głuszca
honda

Podczas salonu samochodowego w Genewie, Honda prezentuje model koncepcyjny – Civic Tourer.

Atrakcyjna bryła nadwozia podkreśla kierunek stylistyczny Hondy Civic Tourer, która zostanie wprowadzona do sprzedaży na początku 2014 roku. Model ten został zaprojektowany w Europie, dla europejskich klientów. Jego niska i zarazem szeroka sylwetka potęguje wrażenie sportowego charakteru auta, podczas gdy stylizacja tylnej części nadwozia pozwoli wygospodarować w nim jedną z największych w tej klasie przestrzeni bagażowych.

Emisja CO2 na poziomie 119 g/km* w modelu CR-V 1.6 i-DTEC

Honda potwierdza także, iż pierwszy silnik z serii Earth Dreams Technology – 1.6 i-DTEC – wzbogaci gamę modelu CR-V, po tym jak z początkiem  2013 roku został on wprowadzony do pięciodrzwiowego modelu Civic. Biorąc pod uwagę poziom emisji CO2, wynoszący 119 g/km, CR-V i-DTEC będzie jednym z najbardziej przyjaznych dla środowiska naturalnego SUV’ów w momencie wprowadzenia na rynek na jesieni br. Silnik 1.6 i-DTEC będzie oferowany w przednionapędowej wersji modelu CR-V z manualną skrzynią biegów.

NSX – najnowszy model koncepcyjny

Ponadto, po raz pierwszy w Europie Honda prezentuje kolejną wersję modelu koncepcyjnego NSX, pokazując ewolucję stylistyki tego super-samochodu oraz jeden z możliwych kierunków w stylizacji wnętrza modelu NSX kolejnej generacji. Wygląd zewnętrzny auta pozostaje zadziwiająco wierny oryginalnej stylizacji modelu koncepcyjnego o intrygujących, dynamicznych  proporcjach, podczas gdy jego wnętrze oferuje doskonałą widoczność i świetną pozycję za kierownicą.

Europejskie testy nowego Civic’a Type R

W ubiegłym roku Honda potwierdziła decyzję o wprowadzeniu  zupełnie nowego Civic’a Type R dla Europy.Dzięki zastosowaniu rozwiązań technicznych Hondy, które firma stosuje podczas startów w Mistrzostwach Świata Samochodów Turystycznych (WTCC), rozwój nowego modelu przebiega zgodnie z planem. Dziś Honda ogłasza, że testy Civic’a Type R na torze rozpoczną się w Europie jeszcze w 2013 roku.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.