Ratuj Głuszca
honda

Honda zaprezentuje w Genewie m.in. nową serię silników i przekładni, której nadano nazwę „Earth Dreams Technology”. Będą one sukcesywnie montowane w pojazdach marki Honda, gwarantując radość z jazdy, dobre osiągi i niski poziom emisji spalin.

W 2012 roku, podczas salonu samochodowego w Genewie, europejscy klienci będą mogli po raz pierwszy podziwiać nową koncepcyjną Hondę NSX. Pojazd ten wyposażono w dynamiczny, hybrydowy układ napędowy Sport Hybrid SH-AWD®, który również reprezentuje serię „Earth Dreams Technology”. System ten podnosi ogólną wydajność układu przeniesienia napędu i stanowi potwierdzenie zaangażowania firmy Honda w proces redukcji emisji CO2.

Nowa seria „Earth Dreams Technology” trafia do Europy w postaci długo oczekiwanego, niewielkiego silnika wysokoprężnego, który na początku 2013 roku zadebiutuje w modelu Honda Civic. Łącząc nową technologię nie tylko z jednostkami wysokoprężnymi, ale również z silnikami benzynowymi, a także za sprawą nowej serii przekładni CVT, Honda w ciągu trzech lat chce osiągnąć najlepszą wydajność paliwową we wszystkich swoich klasach silnikowych.

Salon w Genewie to również miejsce premiery prototypu europejskiej wersji Hondy CR-V. Model ten dostępny jest już w USA i Japonii, a jego seryjna europejska wersja zaprezentowana zostanie na wrześniowym salonie w Paryżu.

Kolejną europejską premierą na stoisku Hondy będzie model EV-STER – mały, koncepcyjny sportowy pojazd elektryczny nowej generacji, który określić można jako tylnonapędowy, sportowy roadster.

Rodzina modelu Honda Jazz wzbogaca się o dwie kolejne wersje: Honda Jazz Si ze sportowo zestrojonym układem zawieszenia i pakietem stylizacyjnym wnętrza i nadwozia, oraz Honda Jazz 1.2 z systemem Idle Stop (wyłączanie silnika na postoju), dzięki czemu emisję CO2 ograniczono o 6 g/km.

Na stoisku Hondy będzie można też zobaczyć pozostałe modele z oferty firmy, czyli nową generację Hondy Civic, hybrydowe odmiany modeli Jazz, CR-Z oraz Insight, a także Hondę Accord w wersji sedan i kombi. Ponadto, odwiedzający będą mogli po raz kolejny obejrzeć Hondę FCX Clarity, czyli pierwszy seryjnie produkowany model z napędem wodorowym.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.