Ratuj Głuszca
honda

Amerykański oddział Hondy zaprezentował model Crosstour w wersji na rok 2013. Samochód będzie tańszy od modelu 2012 o 525 dolarów.

Stylistka modelu pozostała praktycznie niezmieniona w stosunku do poprzednika. Samochód wyróżnia się masywną osłoną chłodnicy, sportowym zderzakiem przednim i ozdobnymi akcentami wykończeniowymi nadwozia. W oczy rzuca się także wyprofilowana maska silnika i długa pokrywa bagażnika. Wewnątrz pojawiły się materiały wyższej jakości, natomiast w wyposażeniu standardowym znalazły się takie elementy, jak automatyczna klimatyzacja, system audio z siedmioma głośnikami, tylna kanapa dzielona w proporcjach 60:40, automatycznie przyciemniające się lusterko wsteczne, tempomat, łącze Bluetooth i wejście USB.

Ponadto, Crosstour będzie oferowany z systemem ostrzegającym o zjechaniu z pasa ruchu Lane Departure Warning (LDW), systemem ostrzegającym o ryzyku kolizji Forward Collision Warning oraz opcjonalną nawigacją satelitarną.

W gamie dostępne są dwa silniki: czterocylindrowy, 195-konny o pojemności 2,4 litra oraz sześciocylindrowy o pojemności 3,5 litra, który generuje 280 KM i 341 Nm maksymalnego momentu obrotowego. Za przeniesienie napędu odpowiada automatyczna skrzynia biegów o pięciu przełożeniach w przypadku mniejszego silnika i sześciu w przypadku motoru V6.

Podstawowa wersja Hondy Crosstour została wyceniona w Stanach Zjednoczonych na 27 230 dolarów.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.