Ratuj Głuszca
honda

Honda zaprezentowała pierwsze oficjalne zdjęcia modelu Accord 2013 w wersji przeznaczonej do sprzedaży na rynku amerykańskim. Samochód trafi do salonów jesienią tego roku.

Honda Accord 2013 będzie oferowana w wersji czterodrzwiowej (sedan) i dwudrzwiowej (coupe). W gamie pojawi się odmiana hybrydowa z benzynowym silnikiem czterocylindrowym o pojemności 2 litrów, wspomaganym silnikiem elektrycznym czerpiącym energię z akumulatora litowo-jonowego o pojemności 6 kWh. Napęd będzie w tym przypadku przenoszony poprzez elektryczną przekładnię bezstopniową E-CVT.

Accord Plug-In Hybrid będzie mógł pracować w trzech trybach: w pełni elektrycznym, łączonym oraz spalinowym. W trybie elektrycznym zasięg wyniesie około 20 kilometrów, a samochód rozpędzi się do maksymalnej prędkości 100 km/h. Pełne ładowanie akumulatora zajmie 1,5 godziny (gniazdko 240 V).

Pozostałe jednostki napędowe oferowane w modelu z rocznika 2013 to nowy silnik benzynowy o pojemności 2,4 litra i mocy 181 KM oraz 3,5-litrowy V6 i-VTEC.

Honda Accord będzie konkurowała w Stanach Zjednoczonych z Nissanem Altima, Toyotą Camry, VW Passatem, Fordem Fusion i Chevroletem Malibu.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.