Ratuj Głuszca
1mini

Marka MINI prezentuje w Genewie modele John Cooper Works Countryman oraz Clubvan Concept, a także trzy nowe interpretacje znanych już modeli.

Salon stanie się dla MINI okazją do pokazania, że rok 2012 będzie kolejnym rokiem sukcesów i wzrostu sprzedaży jedynego producenta małych samochodów segmentu premium. Nowe wersje i modele dodawane konsekwentnie do oferty, składającej się obecnie z 441 wariantów, umożliwiają klientom coraz większą swobodę wyboru samochodu odpowiadającego ich  potrzebom i indywidualnym gustom, reprezentującego charakterystyczny dla MINI styl i dającego nieporównywalną z niczym radość jazdy.

W Genewie swoją światową premierę świętuje MINI John Cooper Works Countryman, pierwsze MINI w ofercie, które wyścigowe geny John Cooper Works połączy z napędem wszystkich kół ALL4. MINI John Cooper Works Countryman napędzany jest nowo opracowanym 4-cylindrowym silnikiem z turbosprężarką o podwójnym wlocie (twin-scroll), z bezpośrednim wtryskiem benzyny i ze zmiennymi fazami rozrządu, którego moc maksymalna wynosi 160 kW / 218  KM. W wyposażeniu standardowym tego samochodu znajduje się zestaw aerodynamiczny, 18-calowe obręcze kół wykonane z lekkich stopów i wiele wyróżniających nowy model, charakterystycznych detali. Jest to pierwszy samochód, sygnowany przez John Cooper Works, w którym jako wyposażenie opcjonalne będzie można otrzymać 6-biegową przekładnię automatyczną.

Kolejną światową premierą MINI zwraca uwagę na nietypową koncepcję, która pozwoli dotrzeć do nowych grup klientów. MINI Clubvan Concept łączy wizję małego samochodu segmentu premium z możliwościami transportowymi poszukiwanymi przez profesjonalistów lub też służącymi prowadzeniu aktywnego trybu życia. Największymi różnicami w stosunku do modelu MINI Clubman, na którym jest bazowany, będzie ograniczenie liczby miejsc do dwóch, wprowadzenie całkowicie płaskiej podłogi przedziału ładunkowego i użycie nieprzezroczystych elementów zamiast bocznych szyb nad tylnymi błotnikami.

Goście Genewskiego Salonu mają okazję zobaczyć po raz pierwszy trzy nowe interpretacje znanych już modeli. MINI Baker Street emanuje młodością, świeżością i typową dla swojej marki gotowością do wyznaczania nowych trendów, podczas gdy MINI Bayswater ucieleśnia sportową werwę i zwinność, z jakich słyną samochody MINI. Trzeci model, czyli MINI Highgate Convertible, wnosi aurę ekskluzywności i stanowi współczesną interpretację tradycyjnego brytyjskiego stylu.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarze wyłączone.