Ratuj Głuszca
merc

Garaż to zwykle miejsce przechowywania sterty narzędzi i wszelkiego rodzaju „gratów”. W niektórych można jednak trafić na prawdziwe skarby.

Na przykład na zabytkowy model Mercedes-Benz 300 SL z 1960 roku z oryginalnym sztywnym dachem, będącym rarytasem w owych czasach, ponieważ większość kabrioletów była wówczas sprzedawana z dachami płóciennymi.

Odkrycia dokonano w greckim mieście Piraeus. Przepiękny Mercedes z sześciocylindrowym, 3-litrowym silnikiem benzynowym o mocy 240 KM należał do fana wyścigów samochodowych, który odkupił samochód od pierwszego właściciela po kilku latach eksploatacji. Pan Criton Dilaveris, czyli drugi właściciel, zmarł w 1972 roku, zostawiając cały swój dobytek wraz z samochodem władzom miasta. Od tego czasu 300 SL przebywał w jednym z miejskich garaży.

Po blisko 40 latach „bezczynności” miasto postanowiło sprzedać samochód na aukcji za cenę wywoławczą 240 000 Euro. Kultowy Mercedes okazał się na tyle atrakcyjnym towarem, że zwycięzca aukcji – Rajna Hildebrandt z Niemiec – wyłożył ostatecznie aż 405 000 Euro. Kolekcjoner zadeklarował, że przywróci oryginalną świetność auta, a jednocześnie zauważył, iż nie pochłonie to dużych nakładów finansowych. Licznik przebiegu pokazuje w końcu tylko 97 172 kilometrów.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.