Ratuj Głuszca
2006 Rally New Zealand

Ford of Europe to już drugi po MINI producent, który postanowił wycofać się z udziału w Rajdowych Samochodowych Mistrzostwach Świata wraz z końcem sezonu 2012.

„Ford może poszczycić się bogatą historią startów w rajdach WRC”, powiedział Roelant de Waard, wiceprezes Ford of Europe. „Z uwagi na trudną sytuację ekonomiczną musieliśmy jednak podjąć decyzję o wycofaniu się z rajdów WRC i zainwestowaniu środków w inne projekty.”

Przedstawiciele producenta poinformowali jednocześnie, że oddział M-Sport, który zajmował się przygotowaniami wszystkich fabrycznych modeli Forda do udziału w rajdach, będzie nadal uczestniczył w sportowych zmaganiach.

„Będziemy kontynuowali prace rozwojowe rozpoczęte w marcu tego roku i dążyli do unowocześnienia Forda Fiesta WRC, aby jeszcze lepiej przygotować auto do sezonu 2013”, powiedział Malcom Wilson, dyrektor zarządzający w M-Sport.

Fabryczny zespół Forda uczestniczy w rajdach WRC od 1997 roku. Przez te wszystkie lata team zdobył dwa tytuły mistrzowskie konstruktorów (2006 i 2007), a kierowcy wywalczyli 52 zwycięstwa  w 225 rajdach, 208 razy stawali na podium i ukończyli kolejno aż 156 rund na punktowanych pozycjach.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.