Ratuj Głuszca
fit

Honda próbuje wejść do świata niewielkich crossoverów. Podczas Sao Paulo International Motor Show japoński producent zaprezentował model Fit Twist przeznaczony na rynek brazylijski.

„Offroadowa” wersja modelu Fit, oferowanego w Europie pod nazwą Jazz, została opracowana z uwzględnieniem potrzeb klientów z Brazylii. Samochód wyróżnia się plastikowymi nakładkami na przednim i tylnym zderzaku oraz plastikowymi nadkolami i bocznymi progami. Inne elementy zarezerwowane wyłącznie dla odmiany Twist to aluminiowe wykończenia zewnętrzne, 16-calowe koła, przestylizowana osłona chłodnicy, ciemne klosze reflektorów oraz przejrzyste tylne lampy.

Wnętrze nowego modelu nie zmieniło się w stosunku do standardowej Hondy Fit. Producent zastosował tylko nowe dywaniki podłogowe i chromowane akcenty dekoracyjne w desce rozdzielczej.

Zmiany nie zaszły też w podwoziu. Fit Twist dzieli ze swoim standardowym kuzynem układ zawieszenia, więc nabywcy tego modelu mogą zapomnieć o zjeżdżaniu z ubitych szlaków. Samochód będzie oferowany w Brazylii z silnikiem benzynowym flex-fuel o pojemności 1,5 litra i mocy 115-116 KM (w zależności od stosowanego paliwa). Napęd przenoszony jest na przednie koła za pośrednictwem przekładni manualnej. W opcji dostępna jest skrzynia automatyczna.

Honda Fit Twist wejdzie do sprzedaży w Brazylii pod koniec października tego roku. Ceny będą rozpoczynały się od 21 900 euro.

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”Fit Twist, czyli niewielki crossover Hondy”

  1. NBA2K16 pisze:

    NBA2K16…

    You’ve incredible information these…