Ratuj Głuszca
panda

Nowy Fiat Panda 4×4 zadebiutuje na zbliżającym się międzynarodowym Salonie Samochodowym w Paryżu.

Ten pięciodrzwiowy model ma 368 centymetrów długości, 167 centymetrów szerokości i 160 centymetrów wysokości. Rozstaw osi wynosi z kolei 230 centymetrów.

Panda 4×4 wyposażona jest w przekładnię przekazującą moment obrotowy na żądanie z dwoma dyferencjałami i elektronicznie sterowanym sprzęgłem. Jest to układ stałego napędu na cztery koła zarządzany przez elektroniczny moduł sterujący, który rozdziela moment obrotowy na przednią i tylną oś w zależności od przyczepności.

Na pokładzie znajduje się także elektroniczny system stabilizacji (ESC) z funkcją elektronicznej blokady dyferencjału (ELD). System zapewnia dodatkowe wsparcie podczas jazdy i ruszania pod górę na śliskiej nawierzchni (śnieg, lód, błoto itd.). Funkcja działa przy prędkości poniżej 50 km/h.

W gamie jednostek napędowych dostępne będą dwa silniki wyposażone w system Start&Stop: benzynowy 0,9 TwinAir Turbo o mocy 85 KM oraz wysokoprężny 1,3 MultiJet II o mocy 75 KM.

Standardowe wyposażenie obejmuje m.in. klimatyzację manualną, radio z odtwarzaczem CD i MP3, 15-calowe aluminiowe obręcze kół, elektrycznie sterowane lusterka, zamek centralny z pilotem i tylne zagłówki.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.