Ratuj Głuszca
mini

Dokładnie pięć lat po prezentacji Fiata 500 i 55 lat od debiutu historycznej „pięćsetki” – na rynek wchodzi model Fiat 500L.

Litera „L” w nazwie nowego modelu oznacza trzy wymiary nowej ideologii Fiata: Large (duży), rozumiany jako funkcjonalność i przestrzeń, Light (lekki), ponieważ jest przyjazny dla użytkownika i środowiska naturalnego oraz Loft (otwarty), jako symbol środowiska wzorcowego dla ‚życia pełną piersią’.

Zgodnie z najnowszymi badaniami rynkowymi średnia długość samochodów sprzedawanych w Europie wynosi 4,1 metra, co najwyraźniej wystarcza na dalsze podróże jak i poruszanie się w ruchu miejskim. Fiat 500L mierzy 4 metry i 14 centymetrów i może swobodnie pomieścić pięć osób o „koszykarskim” wzroście. Bagażnik ma pojemność 400 litrów, natomiast tylna kanapa przesuwa się wzdłużnie i składa w proporcji 60/40, a dzięki funkcji „Fold&Tumble” można ją całkowicie odchylić do przodu, uzyskując płaską podłogę ładunkową.

W momencie swej premiery rynkowej Fiat 500L oferowany będzie z trzema jednostkami napędowymi. Są to dwa silniki benzynowe (105-konny TwinAir o pojemności 0,9 litra oraz 95-konny 1,4-litrowy) i jeden  turbodiesel (85-konny MultiJet II o pojemności 1,3 litra). Wkrótce Fiat 500L będzie jeszcze bardziej „ekologiczny”, za sprawą metanu – obecnie najczystszego paliwa. W roku 2013 planowany jest debiut silnika TwinAir Turbo Natural Power, którego zaletą jest  efektywność kosztowa i walory ekologiczne spalania paliwa metanowego w połączeniu z wydajnością i mocą systemu TwinAir Turbo.

Zamówienia na Fiata 500L przyjmowane będą we Włoszech oraz innych rynkach europejskich od lipca bieżącego roku – w Polsce od października.

Źródło: mototarget.pl

Komentarzy: 2 w artykule: ”Fiat 500L: Large, Light, Loft”

  1. bayer pisze:

    3xL :) no proszę- dla mnie to auto potrafi zaskoczyć, a raczej Fiat. Ledwo widziałem jego rysunki a tu już notka że JEST w całej okazałości na 4 kółka. Kiedy będzie w sprzedaży?

  2. nba 2k16 mt seller…

    The knowledge is extremely fascinating.|…