Ratuj Głuszca
ferrari

“Mimo, że prezydent Ferrari Luca di Montezemolo wystawił nowemu modelowi Stratos doskonałą ocenę po jeździe próbnej na torze Fiorano, firma nie wyraża zgody na budowanie limitowanej liczby egzemplarzy auta z wykorzystaniem części od dostawców Ferrari ani przy współpracy Pininfariny.”

Oświadczenie tej treści przedstawiono Michaelowi Stoschek, człowiekowi stojącemu za najnowszą interpretacją słynnej Lancii Stratos. Ferrari określiło jednoznacznie, iż nie zgadza się na wykorzystanie podwozia, silników i innych części sygnowanych wizerunkiem czarnego konia.

Stoschek nie będzie więc mógł oprzeć swojego projektu na modelu 360 Modena, F430 czy 458 Italia. Firma będzie też musiała się pożegnać z oryginalnymi planami konstrukcji nadwozia w oparciu o know-how Pininfariny. Warto w tym miejscu przypomnieć, że jedyny istniejący egzemplarz modelu New Stratos powstał na bazie Ferrari F430 Scuderia.

Powstaje zatem pytanie: czemu Ferrari nagle wycofało się z tak obiecującego przedsięwzięcia? Wystraszyli się silnej konkurencji? Z drugiej strony to dobry moment do przejęcia inicjatywy przez innych producentów. Lamborghini dysponuje na przykład odpowiednim zapleczem technicznym, a model Gallardo z mocnym silnikiem V10 posłużyłby w tym przypadku jako świetny „dawca” organów. Propozycja jest warta rozważenia.

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Komentarzy: 3 w artykule: ”Ferrari mówi „NIE” nowej Lancii Stratos”

 1. Luke pisze:

  Problem w tym, że Stratos bez Ferrari to już nie będzie Stratos…

 2. counterstrike pisze:

  counterstrike…

  You’ve got fantastic knowlwdge listed here…

 3. brazilian virgin hair…

  I purchased a size twenty from a brazilian virgin hair retain around San Francisco- after only A variety of brings, these folks were Great. Local store will not exchange these, then i identified as brazilian virgin hair support service. Nancy was so gr…