Ratuj Głuszca
9toyota

W Genewie Toyota zaprezentowała pełną gamę ekologicznych pojazdów oraz sportowy model GT 86.

Share on facebook Share on naszaklasa Share on wykop Share on twitter Share on google_plusone

Yaris Hybrid to pierwszy samochód hybrydowy w europejskim segmencie B. Samochód wyróżnia się najniższą emisją w swoim segmencie. Do zalet znanych z innych samochodów hybrydowych Toyoty – płynnej i cichej jazdy, oszczędnej eksploatacji – dodaje wyjątkową zwinność w mieście i rekordowe niskie zużycie paliwa, osiągnięte dzięki zastosowaniu pełnej technologii hybrydowej w miejskim nadwoziu, bez kompromisów we wnętrzu i bagażniku.

Światową premierą świętuje także model FT-Bh, czyli ultra lekki, hybrydowy pojazd koncepcyjny, zaprojektowany by wyznaczyć nowe standardy niskiego zużycie paliwa i emisji, przy atrakcyjnej cenie zakupu w momencie debiutu rynkowego.

Debiutująca w Europie sportowa Toyota GT 86 w wersji produkcyjnej zostanie wprowadzona na rynek latem 2012 r. Prezentowany model w 100% realizuje założenia konstrukcyjne: wnosi radość z jazdy dzięki nisko położonemu środkowi ciężkości, idealnemu rozkładowi masy, silnikowi typu boxer o mocy 200 KM i napędowi na tylną oś z mechanizmem różnicowym o ograniczonym poślizgu (szpera).

Podczas salonu genewskiego europejską premierę mają także modele NS4 i FCV-R. Toyota NS4 jest kolejną generacją samochodu hybrydowego typu Plug In, wnoszącą nowoczesny design, najwyższą jakość wykonania i poczucie jakości we wnętrzu oraz udoskonaloną technologię napędu. FCV-R jest natomiast kolejnym krokiem Toyoty w rozwoju masowo produkowanego samochodu wodorowego, torując drogę do debiutu sedana z ogniwami paliwowymi w 2015 roku.

Debiutująca w Europie Toyota diji umożliwi całkowitą personalizację samochodu. Całe nadwozie oraz wnętrze jest przestrzenią wizualizacji, której kolor i treść użytkownik może w dowolnym miejscu zmieniać zgodnie ze swoimi preferencjami. Odbywa się to z taką łatwością, jak pobranie aplikacji na urządzenie mobilne. Toyota diji symbolizuje kompletnie nowe, innowacyjne podejście do stylistyki i wizerunku samochodu.

Źródło: mototarget.pl

Komentarzy: 2 w artykule: ”Ekologicznie i sportowo – Toyota w Genewie”

  1. counterstrike pisze:

    counterstrike…

    Thanks a ton for sharing your neat web site…

  2. csgo weapon pisze:

    csgo weapon…

    Wonderful Web page, Preserve the great job. Thank you!….