Ratuj Głuszca
peugeot

Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski z zespołu Peugeot Sport Polska zajęli drugie miejsce w zakończonym w sobotę Rajdzie Rzeszowskim, czwartej rundzie krajowego czempionatu. Michał i Grzegorz Bębenkowie, również jadący samochodem Peugeot 207 Super 2000,  ukończyli rajd na trzecim miejscu.

Tegoroczny Rajd Rzeszowski był jednocześnie rundą Rajdowych Samochodowych Mistrzostw Polski oraz Mistrzostw Słowacji. Impreza rozpoczęła się już w czwartkowy wieczór prologiem, rozgrywanym na ulicach okalających rzeszowską galerię Nowy Świat, gdzie Grzegorz Grzyb zajął drugie miejsce, ulegając jedynie autu klasy WRC. Podczas sześciu piątkowych odcinków specjalnych załoga Peugeot Sport Polska Rally Team utrzymywała bardzo wysokie tempo, wygrywając dwa z nich, a na pozostałych zajmując miejsca na podium. Grzyb i Siatkowski ostatecznie ukończyli dzień na drugim miejscu ze stratą do lidera wynoszącą zaledwie 8,4 sekundy. Pozostali zawodnicy jadący samochodami Peugeot 207 Super 2000 także radzili sobie znakomicie – Michał Bębenek i Maciej Rzeźnik wymieniali się najniższym miejscem podium aż do szóstego odcinka specjalnego, kiedy ten ostatni urwał koło i nie mógł kontynuować jazdy.

Podczas sobotniego etapu Grzegorz Grzyb i Daniel Siatkowski toczyli zaciętą walkę z liderami rajdu, wygrywając jeden z odcinków, a na czterech innych zajmując drugie miejsca. Zaowocowało to drugimi miejscami w klasyfikacji generalnej oraz w klasyfikacji drugiego dnia. Michał Bębenek zdobył trzecie miejsce w dniu i trzecie w klasyfikacji generalnej rajdu, a Maciej Rzeźnik, który powrócił do rywalizacji w sobotę, zajął czwarte miejsce w etapie oraz przebił się z 16. na 10. miejsce w klasyfikacji generalnej imprezy (uwzględniając karę za skorzystanie z systemu Superally). Peugeot zwyciężył w klasyfikacji producentów.

Grzegorz Grzyb: „Nie będę ukrywał, iż po cichu liczyliśmy na zwycięstwo w moim domowym rajdzie. Wraz z całym zespołem wykonaliśmy perfekcyjną pracę, pierwszy dzień układał się naprawdę bardzo fajnie, pokazaliśmy, że jesteśmy w stanie rywalizować o zwycięstwo. Sobotniego poranka czułem, że będę miał szansę pościgać się z Kajetanem, niestety mimo naszych starań rywal był szybszy. Mimo wszystko jesteśmy bardzo zadowoleni z zajętego miejsca i bezbłędnej jazdy oraz przerwania złej passy. Dziękuję mojemu zespołowi, sponsorom oraz kibicom za wsparcie.

1peugeot Dwa samochody Peugeot 207 Super 2000 na podium 21. Rajdu Rzeszowskiego

 Dorota Pajączkowska

 

Wyniki 21. Rajdu Rzeszowskiego:

1. Kajetan KAJETANOWICZ / Jarosław BARAN (Subaru Impreza)                       1:40:34,6

2. Grzegorz GRZYB / Daniel SIATKOWSKI (Peugeot 207 Super 2000)                       +41,9

3. Michał BĘBENEK / Grzegorz BĘBENEK (Peugeot 207 Super 2000)                     +1:33,9

4. Wojciech CHUCHAŁA / Kamil HELLER (Subaru Impreza)                                       +2:26,1

5. Tomasz KUCHAR / Daniel DYMURSKI (Subaru Impreza)                                         +3:11,3

6. Jarosław KOŁTUN / Ireneusz PLESKOT (Ford Fiesta Super 2000)                       +5:44,2

7. Mariusz NOWOCIEŃ / Bartłomiej JAKUBOWSKI (Mitsubishi Lancer Evo X)   +7:02,7

8. Szymon KORNICKI / Robert HUNDLA (Citroen DS3)                                                 +7:12,3

9. Jan CHMIELEWSKI / Jakub GERBER (Citroen DS3)                                                     +7:29,1

10. Maciej RZEŹNIK / Przemysław MAZUR (Peugeot 207 Super 2000)                 +7:29,5

 


Komentarze wyłączone.