Ratuj Głuszca
Dunlop Clio

Dunlop został oficjalnym dostawcą opon dla Renault Sport Technologies w siedmiu krajowych mistrzostwach Pucharu Clio w Europie – jednych z najbardziej ekscytujących wyścigów na starym kontynencie, w których zmagania najlepszych kierowców i młodych talentów śledzą tysiące widzów.

Począwszy od tego sezonu, Dunlop będzie dostarczał opony do aut startujących w krajowych mistrzostwach Hiszpanii, Włoch, Holandii, Francji i Szwecji, a ponadto dla Pucharu Bohemii organizowanego w Niemczech, Austrii, Czechach i na Słowacji. Dunlop zapewni także pełny profesjonalny serwis i pomoc techniczną podczas wszystkich rund krajowych tych wyścigów.
Opony wyścigowe Dunlop Sport Maxx będą montowane do samochodów o mocy 208 KM (155kw), przygotowanych specjalnie do wyścigów Pucharu Clio. Trwałość, parametry prowadzenia i osiągi opon Dunlop Sport Maxx 205/620R17 zostały już potwierdzone w wyścigach Pucharu Renault Clio w Holandii.

„Dunlop od dawna współpracuje z Renault zarówno w obszarze sportowym, jak i w projektach związanych z samochodami seryjnymi. Jesteśmy dumni z przyznanej nam roli partnera Pucharu Clio – jednej z najpopularniejszych kategorii wyścigów w Europie, zarówno wśród kibiców, jak i samych kierowców. Specyfikacja opon Dunlop Sport Maxx, które będziemy dostarczać na potrzeby mistrzostw, jest zgodna z wymogami modelu Megane Renault Sport 250, który wielokrotnie stawał na podium wyścigów motoryzacyjnych” – stwierdził Jean-Felix Bazelin, Dyrektor generalny Dunlop Motorsport.

Dunlop jest oficjalnym dostawcą opon do prestiżowych wyścigów samochodowych, m.in.: międzynarodowego wyścigu GT Open, brytyjskich mistrzostw klasy Touring i holenderskich mistrzostw klasy Supercar, 24-godzinnych wyścigów w Dubaju, Barcelonie i na torze Silverstone. Opony Dunlop były również wybierane przez zwycięzców amerykańskiej serii Le Mans
w kategorii LMP1 i GT, a także przez mistrzów klasy LMP2 w międzynarodowym wyścigu Le Mans Challenge w 2011 roku.

Opony wyścigowe Dunlop są projektowane i produkowane w firmowym Centrum Sportów Motorowych w Birmingham w Wielkiej Brytanii. Dunlop jest nie tylko Oficjalnym Partnerem Technicznym prestiżowych producentów samochodów sportowych, takich jak BMW Motorsport, ale też corocznym dostawcą ponad 200 tysięcy zaawansowanych technicznie opon wyścigowych dla Motocyklowych Mistrzostw Świata klasy Moto2 i Moto3, międzynarodowych wyścigówGT i Endurance, a także dla imprez krajowych, takich jak brytyjskie Mistrzostwa Samochodowe Touring i holenderskie Mistrzostwa Supercar.

Źródło: Biuro Prasowe Goodyear

Komentarze wyłączone.