Ratuj Głuszca
mini_25052011_600

Kanadyjski duet projektantów DSquared2 stworzył specjalną wersję MINI ‘Red Mudder’. Wystylizowana wersja MINI Cooper S przygotowana została specjalnie na potrzeby Life Ball 2011. Zaprojektowane przez braci Deana i Dana Caten auto doskonale sprawdzi się podczas najodważniejszych wypraw.MINI ‘Red Mudder’ znacznie rożni się od seryjnych modeli MINI. Ma przednie orurowanie ze światłami, przyciemnione boczne szyby z siatkami ochronnymi oraz zapasowe koło na drzwiach bagażnika. To jednak nie wszystko – samochód ma podwyższone podwozie i terenowe opony, które od razu budzą chęć przygody. Projektanci zadbali również o każdy, nawet najmniejszy detal wnętrza samochodu. Gdy zawodzą znaki drogowe, z pomocą kierowcy przyjdzie kompas. Wycieraczki podłogowe wykonano z aluminium, aby chronić wnętrze samochodu przed błotem. Doskonałym uzupełnieniem designu wnętrza jest motyw liścia klonu, znaku firmowego DSquared2, który umieszczono na skórzanych zagłówkach oraz na drzwiach. Dean i Dan Caten są bardzo zadowoleni z wyniku swojej pracy: „Nasz MINI ‘Red Mudder’ to w 100 procentach styl DSquared2.”

MINI już po raz jedenasty wspiera Life Ball – największą imprezę charytatywną w Europie w walce przeciwko AIDS. Co roku marka przedstawia pojedynczy, specjalnie przygotowany egzemplarz samochodu, który zostaje wystawiony na aukcję. Jego sprzedaż wspiera działania na rzecz walki z HIV i AIDS. Od 2001 roku dzięki wyjątkowym projektom MINI zebrano ponad 500 000 euro. Gery Keszler, założyciel i organizator wydarzenia Life Ball, jest pod wrażeniem tej długoletniej współpracy: „MINI jest partnerem Life Ball od 11 lat i każdego roku na nowo pokazuje swoja kreatywność, entuzjazm i pasję, której celem jest dobroczynność. W tym roku kolejnym dowodem tego jest projekt przygotowany przez DSquared2.”

W poprzednich latach auta były przygotowywane m.in. przez dom mody Versace, Calvin Klein, markę Diesel i Missoni.

Odpowiedzialność społeczna BMW Group.

Wspieranie walki z HIV i AIDS to jedne z głównych elementów polityki korporacyjnej i społecznej BMW Group. W Południowej Afryce koncern angażuje się w wiele działań, tworząc między innymi programy dla pracowników i ich rodzin oraz różnego rodzaju projekty wdrażane w lokalnych społecznościach. BMW Group wspiera również działania przeciwko pandemii wirusa HIV i AIDS w innych, najbardziej dotkniętych krajach świata, jak Tajlandia czy Chiny. Członkowstwo w Światowej Koalicji Biznesowej ds. HIV/AIDS podkreśla wieloletnie zaangażowanie koncernu w działalność charytatywną w różnych częściach świata.

Autor: Marcin Skrzyński

Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag
Tagi: ,

Komentarzy: 4 w artykule: ”Dsquared2 przedstawia projekt samochodu MINI na Life Ball 2011”

 1. ponrlfmqj pisze:

  ponrlfmqj…

  Just needed to emphasize I’m delighted that i came on your web page!….

 2. CSGO pisze:

  CSGO…

  You have great thing listed here…

 3. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  I enjoy this site – its so usefull and helpfull…

 4. CSGO pisze:

  CSGO…

  You’re a really practical internet site; could not make it without ya!…