Ratuj Głuszca
mz

W  Warszawskim Centrum Automatycznego Nadzoru nad Ruchem Drogowym działającym w strukturach Głównego Inspektoratu Transportu Drogowego, trwają obecnie szkolenia patroli obsługujących nowe mobilne fotoradary. Projekt zrealizowały gliwickie spółki WASKO S.A. oraz ENTE dostarczając sprawdzone rozwiązanie czeskiej spółki Ramet, które zostało uzupełnione o własny sprzęt i oprogramowanie. Na początek zostało zakupionych i zamontowanych 29 mobilnych urządzeń rejestrujących, służących do zapisu wykroczeń w ruchu drogowym, przede wszystkim przekraczania dozwolonej prędkości przez pojazdy.

Inwestycja realizowana jest w ramach projektu: „Budowa centralnego systemu automatycznego nadzoru nad ruchem drogowym„, finansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko. Urządzenia zostały zainstalowane w 29 pojazdach GITD: Ford Mondeo, Ford Focus, Peugeot Partner, które będą zintegrowane z centralnym systemem przetwarzania GITD. Dzięki instalacji urządzeń transmitujących dane w trybie rzeczywistym, dane z wykroczenia już po kilku sekundach znajdują się na serwerze, co umożliwia  ich dalszą obróbkę celem wystawienia mandatu.

Każdy pojazd wyposażony został w tablet, za pomocą, którego patrol dokonuje ustawień parametrów fotoradaru takich jak dopuszczalna prędkość na danym odcinku drogi, typ pomiaru – stacjonarny, w trakcie ruchu, pojazdy nadjeżdżające / odjeżdżające lub z obu kierunków jednocześnie. Urządzenia przystosowane są do pracy przez 24 h/dobę przez 360 dni w roku w każdych warunkach pogodowych oraz niskich temperaturach – w tym w nocy przy użyciu ksenonowej lampy błyskowej pracującej w paśmie światła widzialnego bez efektu oślepiania kierujących pojazdami.

Wyposażenie urządzenia w GPS daje gwarancję określenia dokładnego miejsca pomiaru. Zastosowane rozwiązanie umożliwia rejestrowania danych statystycznych takich jak:
liczba przejeżdżających wszystkich pojazdów, liczba pojazdów przekraczających dozwoloną prędkość, liczba wykonanych zdjęć itp… .

Tyle słowem wstępu. W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję uczestniczyć w testach opisywanego systemu. Przez godzinę jeździliśmy nowym Fordem Mondeo ulicą Przyczółkową w Warszawie. Przy obowiązującej prędkości 50 km/godz.,  samochody jadące lewym pasem poruszały się z prędkością od 70 do 100 km/godz. Mobilny fotoradar robił zdjęcia z prędkością karabinu maszynowego, nie pozwalając żadnemu kierowcy łamiącemu prawo na „prześliźnięcie się”.

Podsumowując ten krótki pokaz. Drżyjcie kierowcy (piraci drogowi), ponieważ w ciągu paru dni możecie zebrać komplet punktów karnych.

Autor: Michał Żbikowski

Komentarzy: 131 w artykule: ”Drżyjcie kierowcy…”

 1. zax pisze:

  Teraz dopiero zarobią, będą sobie jeździć prawym pasem i kosić wszystkich w lewego… wyjdzie na to że wszyscy będą zamulać na drogach żeby mandatu nie złapać

  • jajacek pisze:

   TO JUŻ BYŁO……..
   Wiele lat temu w mieście Paryż próbowano wprowadzić 50km/h
   Efekt: totalny paraliż komunikacyjny miasta…..

 2. pirat pisze:

  zaczyna się tworzyć istny absurd, zakorkowana warszawa będzie jeszcze bardziej zakorkowana bo ludzie będą wolniej jeździć. Z drugiej strony inwestowanie w fotorady już dawno przestało poprawiać bezpieczenstwo a teraz poprawia budżet gmin. dodatkowo mandaty w górę i wszyscy wmawiajmy sobie że chodzi o bezpieczenstwo

  • qaz pisze:

   Nie wiem o czym bredzisz, ale proponuję spojrzeć w statystyki dt. wypadkowości w miejscach, gdzie ustawione są fotoradary…

 3. Hans pisze:

  Wystarczy, żeby plebs przestrzegał przepisów, 50 km/h to nie jest zła prędkość w twerenie zbudowanym.

 4. Paweł pisze:

  @Hans
  ale nie w Wawie

  • Wezmyr pisze:

   Bo? Warszawa to jakaś inna? Korki by się zmniejszyły, gdy towarzystwo ruszało ze świateł dynamicznie, gdyby jeździło zgodnie z ograniczeniami, bo wtedy w wielu przypadkach zwyczajnie nie byłoby problemu z czerwonymi światłami (coś na kształt zielonej fali). Da się jeździć przepisowo. Robię tak od blisko od dwóch lat, zero punktów, zero kasy na mandaty a i spalanie jakby niższe. Spokojnie i dostojnie toczę się prawym pasem. A potem i tak spotykam się z tymi, co mnie wyprzedzili na najbliższych światłach.

 5. guderian pisze:

  to teraz dopiero zaczną się korki. a może by tak od razu po całości i dać takie ograniczenia jak dla rowerzystów w sopocie 10km/h. chory kraj

 6. Marek pisze:

  To skandal. Jak dlugo nasze podatki (nieszkodzi, ze to projekt unijny, unia bie bierze pieniedzy z kosmosu tylko z podatkow) beda marnotrawione w jakies absurdalne porjekty sluzace wyciagnieciu z szargo obywatela jeszcze wiekszej ilosci pieniedzy i to w imie zaklamenej poprawnosci politycznej. Jakas firma zgarnie kase, jakis polityk zgarnie lapowke, a szarmy obywatel zostanie ud….ny. Taka polityka skonczy sie kiedys naprawde wielkim kryzysem, albo rewolujca, kiedy to politrycy i poprawne politycznie koltunstwo zostanie wyrzniete w pien. Sami sobie gotuja ten los.

 7. Premo pisze:

  Co do korkowania się to raczej wręcz przeciwnie. Będzie po prostu powolny ruch a nie stop&go non stop.

 8. Andrzej pisze:

  To skandal, dlaczego urzadzenia sa przystosowane do pracy tylko 360 dni w roku? Pozostale dni to konserwacja?

  To sa jakies jaja.

  Poza tym wykop obraza papieza.

 9. Marko pisze:

  Bardzo dobrze, bo Ci rajdowcy co grzeją ponad normę blokują ruch. Rusza taki i od razu potem dojeżdża do następnych świateł i hamuje do zera. Ja jadąc prawidłowo jak dojeżdżam to robi mi się zielone ale muszę przyhamować żeby ten baran co chciał być szybciej rozpędził się i przy kolejnych światłach powtórka z rozrywki. Mam nadzieję że zrobią z tym porządek to miasto się trochę odkorkuje.

 10. Normalny pisze:

  Jedyną szansą na Polaka jest długi bicz. Polak ma w zadku przepisy, on wie lepiej … nikt mu nie będzie kazał stawać na czerwonym świetle, jechać w granicach normy tam gdzie należy … O ile takie kamery nie są fajnym rozwiązaniem o tyle ich stosowanie do łapania prawdziwych zatwardziałych piratów będzie miało sens. Popieram.

 11. wtf pisze:

  Normalny: zeby Ciebie ktos kiedys nie poparl pretem po plecach

 12. TOM pisze:

  TEST WYPADŁ POMYŚLNIE. ZDJĘCIE W DRUGIEJ KOLUMNIE I DRUGIE OD GÓRY. CZY PODŚWIETLONE NA SZARO W GÓRNYM PASKU 30km/h TO OGRANICZENIE NA TYM ODCINKU? NAMIERZONY POJAZD PORUSZAŁ SIĘ Z PRĘDKOŚCIĄ 58km/h, PRĘDKOŚĆ WŁASNA POJAZDU GITD WIDOCZNA W PRAWYM DOLNYM ROGU EKRANU TO 49km/h.
  SZEROKOŚCI.

  • Ryszard pisze:

   Czy spotkałeś kiedykolwiek człowieka który nigdy nie przekroczył przepisów ruchu drogowego a w szczególności ograniczenia prędkości? Ja też nie, wiemy wszyscy że jest to wyłudzanie kasy, przy okazji odstraszania.
   Gratuluję spostrzegawczości i zachęcam do powalczenia o ukaranie sprawcy, dowody w sprawie są nader oczywiste :) Pozdrawiam.

 13. zxx pisze:

  Czyli żeby móc jakkolwiek funkcjonować trzeba będzie wybrać jedną z opcji:
  1. Motocykl
  2. Terenówka + jazda pasem zieleni
  3. Pozostanie przy samochodzie + przestawienie się na jazdę w nocy
  Oczywiście wszystkie 3 opcje – bez tablicy rejestracyjnej.

  Już teraz jest jakaś masakra – gdziekolwiek dojechać to 30-60 minut + bezskuteczne szukanie miejsca 15min, parkowanie na zakazach/na trawie …

  Dlaczego władze miasta zakładają że większość mieszkańców to stare babcie które jedyne co mają do zrobienia w ciągu dnia to pojechać w 1 miejsce i wrócić?

  A można prościej – wprowadzić płatny abonament na wjazd do śródmieścia, centrum i jazdę po bus-pasach. Chętnie zapłacę nawet 3k miesięcznie.

 14. ekspert brd pisze:

  Dlaczego urzedasy z GITD traktują wszystkich jak półgłówków pisząc takie banialuki: „w nocy przy użyciu ksenonowej lampy błyskowej pracującej w paśmie światła widzialnego bez efektu oślepiania kierujących pojazdami”

 15. Kierownik pisze:

  Sam jesteś pirat a do tego idiota. Chcemy jeździć szybko! Po to kupujemy samochody!

 16. Michał pisze:

  ciekawe jak to się ma do przepisu, że fotki można robić tylko w miejscach odpowiednio oznakowanych „pomiar prędkości”…

 17. zenek pisze:

  A w jakie dni nie będą mogły funkcjonować, skoro tylko przez 360 mogą?

 18. SENSowny koleś pisze:

  W nocy mogą sobie robić krajobrazy miasta na długim czasie, bo podczerwieni sprzęcik nie działa.

 19. Batman pisze:

  to jestem ciekaw kto będzie jeździł jak zabiorą wszystkim prawo jazdy (za punkty)

 20. on pisze:

  No to trzeba będzie w przyszłym sezonie zagiąć tablicę w motocyklu

 21. AntyMoto pisze:

  Już nie mogę się doczekać aż ten system zacznie łapać wszystkich „szybkich i wściekłych” na ulicach naszych miast. Takich, którzy wyprzedzają Cię, gdy ty zatrzymujesz się na przejściu aby przepuścić pieszego …

 22. Adam S pisze:

  no to huk ściągałem przednie nr rejestracyjne na trasę to teraz ściągać będę i te tylne :-)

 23. Tom pisze:

  Pismak, a może tak kurs pisania po polsku?

 24. lolo pisze:

  Nie rozumiem, was ludzie. Piszecie, ze to sie nie sprawdzi, ze beda korki, ze ludzie zamulac.
  Kogo to obchodzi ? przeciez to ma tylko zarabiac kase dla miasta a nie poprawniac bezpieczenstwo.

 25. P-drive pisze:

  Jak chcą ograniczyć prędkość to niech ustawią zieloną fale na głównych arteriach na 50km/h. Jechałem swojego czasu 50 z przymusu, i mimo że pusto na ulicach, to co światła stałem. Tylko widziałem jak dojezdzając zmienia się na czerwone.

  Ale grunt to kasa !!!!!!

 26. Janek pisze:

  Ja mam założone tablice ze zmienionymi 2 cyframi, niech se szukaja wiatru w polu:)

 27. FILET pisze:

  Na drogach w Szwecji jest jakiś rekord świata-cały czas nie mogę uwierzyć , że można jeździć dla przyjemności kilkaset kilometrów można jechać w rzędzie samochodów, w takich samych odstępach i nikt nikogo nie wyprzedza-chyba, że jadą Polacy oczywiście….

 28. weast pisze:

  no to zamkną wszystkich kierowców, więc po drodze bedą sie poruuszać tylko nasi politycy, …

 29. Macon pisze:

  Oj będzie się działo, niekoniecznie dobrze dla kieszeni i płynności ruchu…

 30. azet pisze:

  No to niech ktoś biegły w prawie powie mi jak to jest:
  > Żeby policja, straż mogły działać radarem MUSZĄ wcześniej ustawić znak o tym informujący.
  > Żeby nagrać nas radarem z samochodu tego nie potrzeba?
  TO JAK TO JEST W PRAWIE !!!???

 31. MART pisze:

  fake. nie ma wideo wiec sprawa sie nie wydarzyla

 32. Ar2r pisze:

  Piszecie prawo i myślicie o dobrym zestawie paragrafów strzegących prawych obywateli.
  Jesten ZA przestrzeganiem takich norm społecznych !
  Oznakowanie naszych nowo-wyremontowanych a nawet nowo-wybudowanych dróg nie ma się jednak nijak do tego wyobrażenia.
  Znaki bowiem często są
  a. Postawione w 1962r. i uwzględniają poruszające się tam furmanki i zaprzęgi konne. Znaki te nigdy nie były zmieniane a jedynie pieczołowicie wymienione na nowiutkie (nawet te totalnie nieaktualne)
  b. Postawione bo trzynaście lat temu podczas zimy stulecia ktoś wpadł tam do rowu.
  c. Postawione na życzenie sołtysa lub innego lokalnego szeryfa, który tak chce. Nie ma to z logiką a czasem nawet z przepisami nic wspólnego ale jest i już.
  d. Postawione w miejscach niewidocznych albo sprzeczne z innymi stojącymi i nagminnie sprzeczne z oznakowaniem poziomym
  e. … można by tak daje analizować
  Przykładowo: przejazdy kolejowe: ok.60% przejazdów jest totalnie nieczynna (np. od 1955r. tj od czasów Gomułki :-) dalsze 20% służy do przetaczania wagonów na składnicę złomu 1/kwartał itp. Wszystkie są jednakowo oznakowane jako „miejsce szczególnie niebezpieczne”. Na czym polega ta szczególność skoro wszystkie?
  Problem polega na tym, że kierowca dojeżdżający codziennie do pracy przez taki przejazd, nabiera nawyku niezwracania uwagi na znaki „ostrzegające” przed nieistniejącym pociągiem (na torach rosną ogromne drzewa). Pewnego dnia kierowca ten jedzie na wakacje i po drodze przejeżdża przez podobny do swojego las gdzie stoją takie same „nic nie znaczące oznakowania przejazdu” zwyczajowo jedzie … a tu przelatuje intercity :-O
  Nie chodzi o to by powtarzać, że powinien uważać , że lepiej było … itd itp… Trzeba ostrzegać gdzie niebezpieczeństwo istnieje i demontować bzdurne znaki. Inaczej mamy sytuację jak z anegdoty o bacy co wzywał pomocy przed wilkami – tak tylko „dla jaj”, aż się doczekał.
  Wszystko to jednak nie interesuje władz bo zmiana stanu rzeczy mogła by poprawić bezpieczeństwo na drogach ALE nie służy to nabijaniu kasy mandatami, wręcz przeciwnie.
  Dlatego projekt analizy i totalne zmiany = aktualizacji oznakowania w Polsce leży za to fantastyczne projekty zakupów kosmicznych spodków śledzących i inwigilujących kierowców błyskawicznie są realizowane – jeden za drugim. System represjonowania obywateli doprowadzany jest do perfekcji, opisane powyżej bolidy mają połączenie online z serwerami systemowymi itp. a ja nie mogę się od 3 dni dodzwonić na 112 (kogo to obchodzi to tylko koszty) !!!
  Jeszcze jedno : Dla tych, którzy się tu wypowiadają bo „jeżdżą” raz w tygodniu do pobliskiego kościoła i z powrotem – nigdy nie łamią przepisów i nigdy nie zapłacili żadnego mandatu.
  OTÓŻ CAŁY TEN SYSTEM NIE SŁUŻY ŚCIGANIU PRAWDZIWYCH PIRATÓW, tych pokazywanych w idiotycznych programach TV, pędzących 220km/h. System jest bardzo wydajny bo MA ŁAPAĆ SZARACZKÓW, którzy jadąc przez las na wylocie np. z Bandyckiego Boru, pędzą 62km/h. Walnie się im mandacik 200zł. x kilkuset dziennie to daje fajny utarg kilkanaście tysięcy. Po co ganiać za wariatem, który wyląduje przed sądem i zapłaci grzywnę 1500zł, która wpadnie do kasy państwowej a nie do gminy ?
  Pytanie końcowe DOKĄD BĘDZIEMY TO TOLEROWALI.

 33. ugg women’s motorcycle boots…

  & Quot; Когда мы сейчас, На вопрос одной из основных причин. то вы, От нахождения целиком учреждение для получения дополнительной информации по организации необходимой аудио и визуальный механизм, а будет химическая торговля дальнейшем. включая химичес…

 34. michael kors handbags black friday…

  This is because you are throwing away your responsibility as a good and law-abiding citizen. You are stealing from your economy the amount that it should have earned.Women deck up their eyes with kohl based eye liners to lend a superior definition to t…

 35. harbor freight…

  Recently, Louis Vuitton clutches and so goods get money located in gain per year, with the brand’s iconic acceptance earning income this situation side by side comparisons so that you can Prada, Fendi, in addition to Gucci. In addition to getting wide…

 36. luottoa pisze:

  luottoa…

  Logan…

 37. steroidi anabolizzanti…

  steroidi…

 38. ray ban outlet stores…

  Post thanks for share. extra wait .. ?…

 39. cheap ray ban sunglasses…

  This website is something that’s wanted on the internet, somebody with a bit of originality. helpful job for bringing something new to the internet!…

 40. coach outlet pisze:

  coach outlet…

  Aw, this was a very nice post. In idea I wish to put in writing like this additionally ?taking time and actual effort to make a very good article?however what can I say?I procrastinate alot and by no means seem to get something done….

 41. coach factory pisze:

  coach factory…

  Howdy! I simply wish to give an enormous thumbs up for the good info you could have ….

 42. ray ban sunglasses outlet…

  Your home is valueble for me. Thanks!?…

 43. csgo skins float…

  Unbelievably individual pleasant website. Tremendous information offered on few clicks.|…

 44. 2k16 vc coins pisze:

  2k16 vc coins…

  Many thanks really valuable. Will share site with my good friends…

 45. buy nba 2k16 vc coins…

  Maintain the good job and generating the group!…

 46. cheap madden nfl coins…

  Thanks for the purpose of providing such very good write-up…

 47. nba 2k16 vc pisze:

  nba 2k16 vc…

  I adore this website – its so usefull and helpfull…

 48. buy madden 16 coins…

  Incredibly enlightening… look forwards to coming back again…

 49. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  Wow because this is great job! Congrats and keep it up…

 50. COUNTERSTRIKE pisze:

  COUNTERSTRIKE…

  The info is quite helpful…

 51. nba 2k pisze:

  nba 2k…

  Great web websitewebsite! It looks really professional! Sustain the great work!…

 52. counterstrike pisze:

  counterstrike…

  Incredibly individual pleasant site. Great details offered on few clicks on…

 53. CSGO pisze:

  CSGO…

  Great looking site. Assume you did a great deal of your very ownyour very own html coding…

 54. CSGO pisze:

  CSGO…

  Many thanks for sharing your very good web page…

 55. counterstrike pisze:

  counterstrike…

  You’re a very useful web site; could not make it without ya!…

 56. nba 2k16 pisze:

  nba 2k16…

  Thanks with regard to offering these superb content material…

 57. counterstrike pisze:

  counterstrike…

  Great internet site! It looks really good! Sustain the good job!…

 58. simply click the next internet site…

  Right away I am going away to do my breakfast, afterward having my breakfast coming yet again to read further news.|…

 59. Google pisze:

  Google…

  Below you will discover the link to some websites that we think you must visit….

 60. Google pisze:

  Google…

  Although internet websites we backlink to beneath are considerably not related to ours, we really feel they’re really worth a go by means of, so have a look….

 61. bookmarkrelease…

  cheapairmax2013, effectiveinterviewskills,…

 62. nike dunk sky hi sp womens black black…

  nike metcon dsx flyknit 2 dames cross training weightlifting schoenen zwart wit 924595 001nike premier tfnike zoom pegasus fluoadidas matchcourt white blue…

 63. nike sb zoom paul rodriguez ten kvinder…

  site de chaussure de basket pas cheradidas hamburg suede mujer zapatillas de training negro naranjanike air max 90 current huarachenike air max 2012 baskets…

 64. adidas onewalk geo ii 114405 color leathe mtsilv black…

  authentic women 039 s nike air max theanike kd 9 preheat release date setnike tn checking popping air bubblesnike air force 1 mid white royal blue…

 65. adidas ultra boost 4.0 burgundy…

  adidas adizero malice 7s sg chaussures de footballchaussures nike jr hypervenom phantom iii club fgadidas energy boost 3 m zapatillas de running para hombre rojo buruni energi negbasbasket baskets adidas originals forum low…

 66. roidezign pisze:

  roidezign…

  white converse hugo boss tie sale prada clutch satin tory burch black bag sale mackage mens jacket sale adidas zx 930…

 67. myvetsbest pisze:

  myvetsbest…

  chaussure nike shox rivalry pour homme kevin durant okc jersey cheap oakland raiders 15 michael crabtree olive 2017 salute to service limited jersey polo sweater hoodie nike flyknit trainer or racer ii ray ban justin rb4165…

 68. newworkmatrix pisze:

  newworkmatrix…

  nobis merideth crosshatch black red and blue polo shirt nike browns 13 josh mccown whitepink stitched limited rush fashion jersey north face denali jacket womens reviews hermes vintage scarf pink panther nike air pegasus 83 purple…

 69. parkcarlton pisze:

  parkcarlton…

  nfl michael pierce ash 97 baltimore ravens nike one color t shirt landon collins white jersey nike roshe run woven schwarz kaufen nike air presto se gr眉n silber femmes nike flyknit air max fonctionnement chaussures bon march茅 jordan retro 12 wolf gr氓 u…

 70. lumalend pisze:

  lumalend…

  kvinders reebok couple zig tech r酶d ralph lauren pony polo marron rouge air jordan 5 retro db schwarz wei脽 schwarz friday nike air max zero oro mettuttiic wtuttipaper nike free corriendo amarillo adidas prougeator lz trx fg fonctionnement blanc…

 71. chainoffshore pisze:

  chainoffshore…

  coach tote tan kok nobis vest vest jackets yellow polo shirt nba jerseys shorts los angeles lakers white shorts jerseys north face resolve jacket size chart hermes scarf horses yellow…

 72. dvmengineers pisze:

  dvmengineers…

  nike air max 95 green spain nike lunar tempo ii braun gr眉n sneakers heren nederland zwart gold nike internationalist mi custom painted converse uk nike free 5.0 tr fit 4 rosso print spurs 12 lamarcus aldridge grey alternate stitched nba jersey…

 73. raiedumacon pisze:

  raiedumacon…

  burberry glitter scarf nobis cartel green asics gel noosa tri 10 for sale florida hermes equestrian bracelet kd 7 golden pink gold north face half zip hoodie…

 74. loydartist pisze:

  loydartist…

  nike zoom kobe 5 shoes sale canada goose constable review hermes scarf ring singapore tickets prada sunglasses gray panthers nike free trainer 3.0 black red jimmy choo two tone pumps…

 75. johnkristoff pisze:

  johnkristoff…

  how to tell if fendi belt is real mackage crossbody tan company new balance 580 kids nike philadelphia eagles 7 michael vick limited white road jersey columbus blue jackets womens jersey adidas soccer boots ag adizero f50 dragon red…

 76. alyanskapi pisze:

  alyanskapi…

  nike air huarache hyper punch for vente nike blazer high vintage for verkauf adidas zx flux femmes or edition adidas nitrocharge 1.0 svart gul kd 9 triple nero on feet herren nike sb stefan janoski max wei脽 gold…

 77. vegashideas pisze:

  vegashideas…

  coach chelsea crossbody review limited cedric peerman jersey cincinnati bengals 30 grey shadow jordan 7 purple white sevens asics gel lyte 5 purple lokai nike classic cortez nylon damen cheap landon collins jersey…

 78. golfbodyshop pisze:

  golfbodyshop…

  nike free 4.0 v3 womens pink force white nike mens kd vi basketball shoes boston red sox throwback hat adidas zx flux black copper rose gold trainers nike air max thea kvinners gr氓 oransje nba jersey milwaukee bucks…

 79. racquetlady pisze:

  racquetlady…

  jordan eclipse womens black man nike free 5.0 2014 pink gold cleveland browns safari hat blue black mens adidas springblade pro shoes air jordan retro 7 grau rosa jade dallas cowboys jersey shop…

 80. jlredcross pisze:

  jlredcross…

  nike dunk ultra feminino texas rangers dri fit hat a buon mercato nike free 3 maschio blu air jordan retro 7 womens mint green yellow air max 90 2014 for sale nike free run 5.0 mens red silver…

 81. ncctifton pisze:

  ncctifton…

  white grey womens nike lunarstelos shoes kobe 8 yellow and black for sale used adidas superstar 2 light blau nike air force 1 low black purple gold rim ray ban aviator reebok gl 6000 white…

 82. segurotiendas pisze:

  segurotiendas…

  adidas ultra boost blanco and negro guy nike air max 1 premium qs nero varsity rosso bianca nike air max 90 argento leopard air jordan 11 low infrar酶d salg air jordan 1 retro mid svart r酶d nike cortez r酶d hvid bl氓 kitchen…

 83. nvusforex pisze:

  nvusforex…

  nike air huarache iii gold yellow asics gel noosa tri 9 marron kyrie 2 effect for salg mn womens nike huarache utility black denmark herre nike zoom pegasus 32 gul gr氓 adidas thread archive page 6 skateboard city forum…

 84. exomotors pisze:

  exomotors…

  nike air force 1 mid green white prada double bag cuir nike shox infant nike mens michael kors hamilton mini bag nike flynit air max coral black and red houston texans jersey…

 85. gldstore pisze:

  gldstore…

  kyle schwarber youth jersey mens brown hermes belt womens nike kobe 12 orange germany ugg boots womens pink nike free 5.0 in black kanye west adidas yeezy boost black…

 86. rapheroes pisze:

  rapheroes…

  nike kobe 11 sort jade vibram fivefingers flow gold schwarz adidas springblade drive schwarz laufen schuhe nike sporting lisbon blank home soccer club jersey salomon sko lilla gr酶n mennns nike air max 1 bl氓 gr氓…

 87. collegeprepcoach…

  nike air jordan 4 iv oreos kvinners sko svart gr氓 nike flyknit lunar 2 lux marron nike lebron 12 low nero gituttio nike kyrie 1 schwarz edition adidas prougeator fs ultimate nike foamposite fruity pebbles svart pants…

 88. habeshalife pisze:

  habeshalife…

  a buon mercato nike darwin femminile argento prada womens card holders inc mulberry trout bag black soft large grain kit nike mercurial superfly htm for sale near me hermes mens clic clac bracelet nike air force 1 puerto rico sko…

 89. lifepakused pisze:

  lifepakused…

  air max 95 6.5 indiana pacers jersey hickory billig nike free flyknit herren silber nike lunarglide 6 royal blue…

 90. bootsoffprice pisze:

  bootsoffprice…

  nfl james hurst black 74 baltimore ravens nike name number logo t shirt nike hypervenom neon green air jordan 13 low brave blue usps air jordan 9 bordeaux concept nike shox junior feminino netchaussures nike dallas cowboys 85 kevin ogletree game white …

 91. agichipay pisze:

  agichipay…

  flyknit trainer volt gr酶nn eyes mens nike dallas cowboys 84 jay novacek limited white tank top suit nfl jersey chicago bulls michael jordan hoodie new adult size medium other mens nike free run 2 blue purple nike free everyday womens pink purple new er…

 92. antarlor pisze:

  antarlor…

  tory burch bow flats kd trey 5 black and white noise mackage down coat for men michael kors jet set crossbody australia price moncler coat men yoga wear large ray ban wayfarer 54mm…

 93. asinagaojisan pisze:

  asinagaojisan…

  north face maroon vest burberry tie with black suit buy burberry scarf fendi peekaboo micro satchel bag prada octagon sunglasses north face puffer jacket white…

 94. maconeonone pisze:

  maconeonone…

  ralph lauren quarter zip sweater mulberry bag deals coach square crossbody fendi signature bag 99 jae crowder jersey converse all star…

 95. wintersbuy pisze:

  wintersbuy…

  under armour curry 2 lilla rosa nike soccers zapatos oro negro womens nike dallas cowboys 82 jason witten limited pink nfl jersey ralph lauren jackets schwarz khaki limited nike camo womens deion sanders jersey nfl 21 dallas cowboys 2018 salute to serv…

 96. kalimias pisze:

  kalimias…

  tory burch ankle boots nordstrom kd 7 mens shoes grey mackage raffie bag michael kors mini colette bag moncler coats expensive prices ray ban clubmaster cost…

 97. normazlin pisze:

  normazlin…

  draymond green warriors jersey hermes belt price usa womens nike kobe 12 orange germany jumbo ugg boots nike hypervenom neon yellow billig nike air max 1 essential herren wei脽…

 98. tomtaylorblog pisze:

  tomtaylorblog…

  jordan retro 5 green and grey nike air max 95 invigor print black nike dunk high jaune gris nike hyperdunk 2014 low womens yellow white nike roshe flyknit womens green pink north carolina tar heels snapback hats…

 99. hitdiary pisze:

  hitdiary…

  maschio supra vaider gituttio rosa nike zoom todas out flyknit plata marr贸n air max 90 jacquard wolf gris huarache nike hypervenom phantom ii neymar ag soccer boots svart hvit r酶d air jordan retro 11 kinder gelb rot nike free 5.0 herre cool gr氓 hvid an…

 100. tumblrwiz pisze:

  tumblrwiz…

  prada cuir double bag north face resolve rain jacket sale mulberry bag online shop oakland raiders reebok hat mens grey burberry scarf how to wear hermes bracelet…

 101. seemyvcard pisze:

  seemyvcard…

  lebron 14 green up zdeno chara 33 boston bruins reebok premier alternate jersey small billig nike air max 90 hyperfuse herre orange adidas superstar barn oransje gr酶nn adidas neo honeycomb marrone nero oakley jupiter sunglasses uva…

 102. voilahalla pisze:

  voilahalla…

  nike kobe 8 gul hvit nike air jordan 13 retro mennns sko grip femmes nike roshe yeezy boost gris adidas ultra boost rouge solar nike mercurial vapor rot wei脽 air jordan retro 14 challenge r酶d…

 103. women lebron 13s wolf grey gym red black…

  cheap sale kobe 10 oregon ducks…

 104. soflexdance pisze:

  soflexdance…

  aaron donald youth jersey oakland raiders 15 michael crabtree olive 2017 salute to service limited jersey red black white polo shirt nike air max 1 ultra trainers ray ban clubmaster tortoise 49 mackage devora coat…

 105. kideschool pisze:

  kideschool…

  mackage jacket uk numbers tory burch robinson chain wallet nike air darwin high for sale kentucky mackage lightweight down jacket review michael kors bags wholesale uk clothing moncler mens jacket red…

 106. air huarach pas cher air huarache homme noir et rouge qtazwvtjo…

  puma dallas yellow blue donnascarpe adidas swift run b37731 ftwwhtcblackgreonewhite dark stucco white nike w blazer low le gute sal dameskonike cortez schwarz damen…

 107. extrasklepik pisze:

  extrasklepik…

  nike internationalist rose fendi by the way bag price authentic ferragamo belt buckle jay ajayi jersey purple converse hugo boss tuxedo tie…

 108. chrissinacori pisze:

  chrissinacori…

  jimmy choo red pumps buy asics gel noosa 2 elite blaine gabbert san francisco 49ers youth jersey home red indianapolis colts jeffrey linkenbach jersey 72 limited nike white jersey limited john wendling jersey detroit lions 29 alternate blue adidas x so…

 109. imannequins pisze:

  imannequins…

  nike air max 90 white black university gold nike lunarglide 6 alle schwarz zombies nike kd trey 5 team orange gris room nike air max 95 green spain jordan retro 11 nero snake nike jordan history…

 110. uctweets pisze:

  uctweets…

  kobe bryant nike 10 fake hermes mens belt adidas performance ultra boost low top christian louboutin sneakers air jordan 9 retro cleats north jordan future low red russell westbrook…

 111. badacamshotel pisze:

  badacamshotel…

  new york yankees hat gang weatherproof purple gold mens nike zoom all out shoes nike classic cortez nylon gray bianca nike foamposite one r酶d metalleic womens nike huarache utility black denmark adidas pr酶dator incurza sports direct…

 112. blue white womens nike free tr fit 3 shoes…

  oakley sunglasses clearance 12 softballs puma ess cap nike kyrie 1 womens gold silver nike foamposite mettoutic rouge 2017 raptor georgetown baseball cap adidas stan smith grey snake…

 113. jordan retro 14 sandals…

  air jordan 12 gs pink lemonadeadidas nmdr1 pk olive camonike air max tn mens black white turquoisenike air max 2017 men nike air max 2017 navy blue nike air max 2017 black…

 114. adidas neo baseline kids shoes…

  nike men air vapormax plus black chamois hyper blue sky blue…

 115. air max woman tumblr cute…

  adidas predator x 2009 nike kyrie 3 yellow mucus dam盲nner air max 90 sneakerboot rot wei脽 air jordan imminent def polo ralph lauren rouge polo shirt elite nike aqua green mens ryan tannehill alternate jersey nfl 17 miami dolphins vapor untouchable…

 116. tragemaus pisze:

  tragemaus…

  mackage coats flannels uk tory burch jelly flats shoes white gold womens nike roshe run triangle shoes mackage trish down coat michael kors backpack vanilla prepaid moncler coat prices great adventure…

 117. perheopas pisze:

  perheopas…

  nike herren air max tailwind 7 mesh laufen schuhe kit nike hypervenom ii gr酶n womens nike air max bw white netherlands nike dunk all star telegram air jordan xi concord white leather converse…

 118. 838u78fz pisze:

  838u78fz…

  nike free run 3 5.0 tiffany azul flame roshe run negro pine solid negro cuero nike shox nike air max 90 ale braun rice lebron soldier 9 hyper orange jaune nike mercurial vapor superfly oransje…

 119. transonellc pisze:

  transonellc…

  julio jones color rush jersey burberry purple plaid tie fendi mini peekaboo bag prada green nylon bag nike air flight 89 black white red prada black bag with red lining…

 120. womens nike air max 2015 pink orange…

  nike mercurial vapor 360 elite ag pronike av pro v kidshigh quality originals adidas campus stitch and turn shoes cq2472 rednike air jordan 1 retro low west coast…

 121. uk nike air max 2015 white orange black trainers 2016 womensmens no…

  photo air force one is picturednike lebron 9 dunkman dameadidas adi ease shoes brown green whiteawesome cheap nike air max tn dam skor spara upp till 40 70…

 122. motirealtor pisze:

  motirealtor…

  mennns ralph lauren in polychrome long sleeve polo jordan flight flex trainer 2 blanco kd trey 5 gr酶nn room nike air huarache azul mono adidas ace 15.1 solar blu nike limited ed dickson jersey 84 nfl seattle seahawks 2017 salute to service womens olive…

 123. atastymorsel pisze:

  atastymorsel…

  air max 2015 reflective nero youth nike dallas cowboys 72 travis frederick limited olivecamo 2017 salute to service nfl jersey nike lunartempo negro ops 3 nike sb stefan janoski max midnight marina militare uk online mennns air max 90 em gr酶nn bl氓 nike…

 124. nike roshe size 6…

  mens nike air max 270 shoes white white total orange ah8050 102air jordan 11 neutral olivenike zoom all out low mensnew balance trailbuster undefeated white…

 125. acforlessllc pisze:

  acforlessllc…

  texas rangers hat amazon nike free 5.0 womens gold red nike cortez sort brun nike womens nevin lawson limited camo jersey detroit lions nfl 24 rush realtree kirk cousins 8 washington redskins jersey free run 5.0 orange black light…

 126. predator adidas 2013…

  fletcher cox stitched jersey mens nike atlanta falcons 67 andy levitre game white nfl jersey nike air max ld zero gr氓 under armour curry 4 green germany nike air force 1 low sort turquoise oakley pit boss sunglasses price rate…

 127. fetison pisze:

  fetison…

  nike kobe 9 lilla orange new balance 806 4e custom painted converse uk nike air flight 89 hvid r酶d knight nfl nike pittsburgh steelers 45 roosevelt nix black camo salute to service t shirt nike air max 95 invigor print red black mens…