Ratuj Głuszca
ford

Ford prezentuje nowy system o nazwie Door Edge Protector zaprojektowany w celu ochrony drzwi pojazdu przed zadrapaniami i otarciami, które stały się nieodłączną częścią eksploatacji pojazdu na drogach Europy.

Door Edge Protector został zaprojektowany przez inżynierów Forda z Kolonii i zadebiutuje w styczniu 2012 roku w Fordzie Focus. System aktywowany jest automatycznie zaraz po otwarciu drzwi pojazdu, z których wysuwa się klapka wykonana ze specjalnej gumy o zwiększonej odporności na zużycie. Jej zadaniem jest stworzenie ochronnej „bariery” pomiędzy krawędzią drzwi, a na przykład nadwoziem pojazdu zaparkowanego obok lub ścianą na parkingu podziemnym. W ten sposób można zapobiec ponad 90 procentom otarć przednich drzwi i 85 procentom uszkodzeń drzwi z tyłu. Podczas zamykania drzwi klapka powraca do swojego początkowego położenia w czasie zaledwie 60 milisekund, natomiast specjalne sprzęgło zapobiega jej uszkodzeniu w przypadku zablokowania mechanizmu. Co więcej, zużyty element gumowy można łatwo i szybko wymontować i wczepić w jego miejsce oryginalny zamiennik.

„Door Edge Protector to jeden z tych elementów, o których klienci powiedzą ‘Dlaczego nikt wcześniej nie wpadł na to rozwiązanie?’” przyznaje Matthias Tensing, inżynier ds. rozwoju produktu. „System jest zbawieniem dla rodziców przewożących swoje dzieci na tylnych siedzeniach oraz dla wszystkich, którzy parkują samochód w ciasnych uliczkach lub na zatłoczonych parkingach pod supermarketem.”

Z badań przeprowadzonych przez Forda wynika, że na uszkodzenia nadwozia pojazdu najbardziej narażeni są kierowcy z Hiszpanii. Aż 83 procent z nich skarży się na zadrapania lakieru powstałe w trakcie eksploatacji samochodu. Zmotoryzowani z Wielkiej Brytanii są z kolei statystycznie najbardziej ostrożnymi kierowcami, mimo to 53 procent ankietowanych przyznało się do zadrapania lub wgniecenia drzwi podczas wsiadania lub wysiadania z auta. Ogółem, uszkodzenia drzwi zanotowano u 72 procent właścicieli samochodów z Francji, Niemiec, Włoch, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii. Koszt naprawy tego typu uszkodzeń może sięgnąć nawet 300 Euro.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.