Ratuj Głuszca
corvetta

Model Corvette powrócił na najbardziej wymagający niemiecki tor testowy – Nurburgring, bijąc rekord okrążenia dla samochodu produkcyjnego.

Corvette ZR1 rok modelowy 2012 pobił rekord okrążenia osiągając czas 7:19.63, co zostało szczegółowo zaprezentowane w nagraniu wideo. Uzyskany czas jest lepszy o ponad sześć sekund od poprzedniego najlepszego wyniku, osiągniętego przez model Corvette w 2008 roku. Nagranie przedstawiające Corvette Z06 wykonującą okrążenia zostanie opublikowane już wkrótce.

„Testowanie na torze Nurburgring to jedna z najważniejszych wykorzystywanych przez nas metod, którą stosujemy do potwierdzenia niezawodności naszych samochodów na torze o najtrudniejszych warunkach” – powiedział Tadge Juechter, dyrektor linii modelowej i główny inżynier Corvette.

Mierzący 20,8 km (12,9 mil) i obejmujący około 154 zakrętów tor testowy Nurburgring Nordschleife („północna pętla”) jest powszechnie uznawany za najbardziej wymagającą trasę na świecie. Tak jak w przypadku ostatniego testu Corvetty w 2008 roku, samochód poprowadził inżynier modelu Corvette, Jim Mero, przy czym był to w 100% model produkcyjny, bez żadnych modyfikacji. Test ten miał sprawdzić nowe technologie, które wejdą do produkcji latem tego roku dla roku modelowego 2012.

Udoskonalone osiągi Corvette z roku modelowego 2012 to również zasługa nowych, oferowanych opcjonalnie opon Michelin® Pilot® Sport Cup Zero Pressure, które są dostępne dla dwóch modeli o najwyższych osiągach: w wersji lekkiej dla Z06 o mocy 505 KM (377 kW) oraz w wersji dla maksymalnych osiągów dla ZR1 o mocy 638 KM (476 kW). To opony nastawione na współzawodnictwo, zoptymalizowane z myślą o ciepłych i suchych warunkach, zaprojektowane w celu poprawienia właściwości jezdnych oraz możliwości pokonywania zakrętów.

W połączeniu z występująca jedynie w Corvette technologią Performance Traction Management (PTM), która zarządza dostarczaniem momentu obrotowego dla uzyskania maksymalnych osiągów, opony ustanawiają nowy wzorzec osiągów modelu Corvette. Inżynierowie szacują 8-procentowy wzrost maksymalnego przyśpieszenia poprzecznego do ponad 1,1g i krótszą drogę hamowania.

Autor: Marcin Skrzyński
Źródło: mototarget.pl

Autor wpisu: ag

Jeden komentarz :) w artykule: ”Corvette ZR1 ustanawia nowy rekord toru Nurburgring!”

  1. NBA pisze:

    NBA…

    Exceptionally user friendly site. Tremendous info available on couple of clicks on…