Ratuj Głuszca
blue

Blue Sport to jeden z najbardziej niezdecydowanych projektów koncernu Volkswagena. Czy tani roadster ma szansę na produkcję?

Informacje o Blue Sport pojawiają się w portalach i magazynach motoryzacyjnych od 2009 roku. W międzyczasie dowiedzieliśmy się, że auto będzie napędzane czterocylindrowym dieslem umieszczonym centralnie. Podobny projekt miało również zrealizować Porsche (z własną czterocylindrową jednostką) i Audi. W 2011 r. niektóre portale podawały już informację o zatwierdzeniu koncepcji i możliwości rozpoczęcia sprzedaży na początku 2014 r. Ostatnie wieści rzucają jednak cień na przyszłość projektu.

What Car cytuje szefa działu badań i rozwoju VW Ulricha Hackenberga, który mówi: „Aktualnie nie ma oficjalnej zgody na realizację projektu. Walczymy o niego, ale musimy być pewni zapotrzebowania (na Blue Sporta)”. Uzasadnieniem rozpoczęcia produkcji byłaby prognoza sprzedaży na poziomie 50 tys. sztuk. Dziennikarze portalu Motorauthority zwracają jednak uwagę na to, iż Mazda MX-5 – ikona wśród roadsterów – osiągnę taki wyniki tylko w 3 pierwszy latach sprzedaży (1990-1992).

Pozostaje nam jedynie wsłuchiwać się w informacje płynące ze świata motoryzacji i mieć nadzieję, że zgrabny i relatywnie tani roadster Volkswagena znajdzie się w końcu w salonach.

Autor: Michał Łuczyński
Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.