Ratuj Głuszca
clio

Renault przygotowało serię limitowaną modelu Clio R.S. oznaczoną jako Red Bull Racing RB7.

Auto może być wyposażone w czarne, 18-calowe obręcze kół Interlagos z oponami Bridgestone RE050A, dokładnie takie same jak montowane w Megane R.S. Trophy, który pobił rekord okrążenia na Nordschleife toru Nürburgring w czerwcu ubiegłego roku.

Sportowy charakter Clio R.S. Red Bull Racing RB7 dodatkowo podkreślają elementy wyposażenia wnętrza: automatyczna klimatyzacja, karta Renault Hands Free, gałka dźwigni zmiany biegów z napisem „Renault Sport”, skórzana kierownica z regulacją wysokości, spersonalizowana tabliczka z numerem auta i radioodtwarzacz CD MP3 z Bluetooth. Na pokładzie znalazł się też system R.S. Monitor, czyli swego rodzaju pokładowy „instruktor” jazdy, dostarczający informacji w czasie rzeczywistym o pracy pojazdu (czasy przyspieszeń od 0 do 100 km/godz., wskaźniki umożliwiające dostosowanie stylu jazdy do warunków drogowych, itp.).

Seria limitowana Red Bull Racing RB7 jest pierwszą wspólną dla całej gamy modeli Renault Sport serią, która w najbliższym czasie rozszerzona zostanie również na modele Twingo R.S. i Megane R.S.

1clio Clio R.S. w wersji Red Bull Racing RB7

2clio Clio R.S. w wersji Red Bull Racing RB7

Źródło:mototarget.pl

Komentarze wyłączone.