Ratuj Głuszca
2012 Chevrolet Camaro Transformers Special Edition

Chevrolet Camaro był najlepiej sprzedającym się samochodem sportowym w USA w 2010 roku, wyprzedzając swojego odwiecznego rywala Forda Mustang.

Debiut rynkowy wersji Cabrio na początku 2011 roku pozwolił zwiększyć przewagę. W pierwszych ośmiu miesiącach roku Camaro wyprzedziło Mustanga w statystykach sprzedaży o przeszło 10 000 sztuk.

Jednak popularność sportowego Chevroleta nie ogranicza się jedynie do „ulicy”. Auto szturmem zdobywa także Internet. Oficjalny profil Chevy Camaro zgromadził już blisko 2 000 000 fanów.

„Użytkownicy nieustannie dodają nowe zdjęcia i wymieniają poglądy na temat ich ulubionego samochodu, co z kolei inspiruje innych do komentowania. My możemy z kolei poznać oczekiwania naszych klientów i dopasować ofertę do konkretnych potrzeb,” mówi Carolin Probstlyer, manager ds. komunikacji internetowej.

Firma oczekuje, że popularność Camaro wzrośnie wraz z premierą wersji Transformers Special Edition, którą zaplanowano na jesień tego roku. W 2012 roku zadebiutuje także model ZL1 o mocy przekraczającej 550 KM, będący jednocześnie najpotężniejszym Camaro w historii.

Źródło: Mototarget.pl

Komentarze wyłączone.