Ratuj Głuszca
kia

Sceną światowej premiery nowej Kii cee’d jest salon w Genewie. Tam też debiutuje koncepcyjna Kia Track’ster.

Podczas prac badawczo-rozwojowych nad nowym ceed’em szczególny nacisk położono na ograniczenie zużycia paliwa i emisji spalin. W większości krajów Europy Zachodniej nowy cee’d dostępny będzie z dwoma silnikami benzynowymi (1.4 MPI i 1.6 GDI) oraz dwoma dieslami (1.4 WGT i 1.6 VGT) o mocy 90 − 135 KM. W parze z silnikiem 1.6 Gamma GDI dostępna jest nowa, sześciostopniowa skrzynia dwusprzęgłowa DCT, która dzięki płynności zmiany przełożeń wydatnie zwiększa komfort prowadzenia.

Poziom zaawansowania technicznego tych silników pozwala ograniczyć średnie zużycie paliwa w całej gamie modelowej o 4%; w przypadku 128-konnego diesla z pakietem oszczędnościowym EcoDynamics zużycie paliwa spada do 3,7 l/100 km, a poziom emisji CO2 do zaledwie 97 g/km.

Na konferencji prasowej główny stylista Kia, Peter Schreyer, zaprezentował także wersję kombi nowego cee’da. Bliższe szczegóły dotyczące tego modelu podane zostaną przed datą wprowadzenia na rynek w drugiej połowie roku.

Debiutujący w Genewie koncepcyjny Track’ster opiera się konstrukcyjnie na samochodzie Kia Soul. W wersji europejskiej auto zostało wyposażone w turbodoładowaną jednostkę benzynową 1,6 z bezpośrednim wtryskiem paliwa (GDI) o mocy 215 KM, której  przenoszeniem na koła zajmuje się elektronicznie sterowany system napędu 4×4. Sportowe, obniżone zawieszenie, wzmocnione hamulce i koła zapewniają Track’sterowi znakomitą charakterystykę prowadzenia.

1kia Ceed i Trackster na stoisku Kii w Genewie

Kia Track’ster

2kia Ceed i Trackster na stoisku Kii w Genewie

Kia Track’ster

3kia Ceed i Trackster na stoisku Kii w Genewie

Kia Cee’d

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.