Ratuj Głuszca
opel

Cascada to nowy, całoroczny kabriolet firmy Opel, który zostanie wprowadzony do sprzedaży z początkiem 2013 r.

Ten czteromiejscowy kabriolet został wyposażony w miękki dach, który może zostać otwarty w ciągu 17 sekund podczas jazdy z prędkością do 50 km/h. Sterowanie położeniem dachu odbywa się zarówno z pilota jak i przez naciśnięcie odpowiedniego przycisku w kabinie pasażerskiej. Cascada wyróżnia się też stosunkowo pojemnym bagażnikiem. Minimalna pojemność przy otwartym dachu to 280 litrów oraz 350 litrów, kiedy dach jest zamknięty. Jak przystało na konstrukcję aspirującą do segmentu premium, nowy Opel może być wyposażony w koła o średnicy od 17 nawet do 20 cali.

Producent przewidział dla nowego modelu szeroką gamę jednostek napędowych. Benzynowy silnik 1,4 z turbosprężarką współpracuje z 6-biegową manualną skrzynią biegów i występuje w dwóch wersjach mocy: 120 KM oraz 140 KM. W przypadku silników Diesla do dyspozycji będzie jednostka 2,0 CDTI o mocy 165 KM dostępna z 6-biegową skrzynią manualną lub automatyczną. Silnik ten dostarcza moment obrotowy rzędu 380 Nm.

W całej gamie dostępnych w Cascadzie silników akcent został położony na silnik benzynowy ECOTEC 1,6 SIDI Turbo. Generuje on 170 KM w zakresie między 1 650 a 3 200 obr./min oraz 280 Nm dzięki zastosowaniu funkcji doładowania. Silnik dostępny będzie wraz z 6-biegową automatyczną i manualną skrzynią biegów.

Mocniejsze wersje silników – zarówno benzynowych, jak i wysokoprężnych – zostaną wprowadzone w późniejszym terminie.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.