Ratuj Głuszca
bugatti

Firma Bugatti opublikowała nowy film promujący model Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse, który zadebiutował w marcu podczas Salonu Samochodowego w Genewie.

Pod maską Vitesse pracuje silnik W16 o pojemności 8 litrów, który z pomocą czterech potężnych turbosprężarek osiąga moc 1200 KM i maksymalny moment obrotowy 1500 Nm. Sprint do pierwszych 100 km/h zajmuje 2,6 sekundy, a kolejna „setka” pojawia się na prędkościomierzu już po 7,1 sekundy. Prędkość maksymalna wynosi 410 km/h, co czyni z tego modelu najszybszy seryjny roadster na świecie.

Veyron 16.4 Grand Sport Vitesse został również pokazany na tegorocznych targach w Paryżu (Volkswagen Group Night). Tym razem producent wystawił egzemplarz pokryty białym lakierem „Bianco” z kontrastującymi elementami wykończonymi niebieskim odcieniem „New Light Blue” (dolne panele nadwozia, obręcze aluminiowe). Z kolei wnętrze wykończono skórą w kolorze „Cognac”.

Egzemplarz prezentowany w Paryżu znalazł już nabywcę. Pewien klient ze Stanów Zjednoczonych kupił sportowego roadstera za 2,5 miliona dolarów.

Źródło: mototarget.pl

Komentarze wyłączone.